Eski Bozkurt'tan MHP'ye sitem dolu açıklamalar

MHP'den ihraç edilen Başbakan Yardımcısı, AK Parti Milletvekili adayı Tuğrul Türkeş, CHP ile MHP'nin siyasi tavırlarına sitem dolu açıklamalar yaptı.

Eski Bozkurt'tan MHP'ye sitem dolu açıklamalar

Geçici hükümette görev almayı kabul etmesinin ardından MHP'den ihraç edilen Tuğrul Türkeş'in oğlu Yıldırım Türkeş, Başbakan Yardımcılığı görevine getirilmiş ve AK Parti tarafından Ankara Milletvekili adayı gösterilmişti. Sahalara inen Türkeş, CHP ve MHP'nin siyasi hamlelerini eleştiri yağmuruna tuttu. 

AK Parti Beypazarı İlçe Gençlik Kolları'nca düzenlenen 'AK Gençler Buluşuyor' programı konuşmacı olarak katılan Tuğrul Türkeş, salondaki partililere seslendi. Gençliğin seçimdeki çalışmalarına dikkati çeken Türkeş, emeği geçen herkesi tebrik etti. Çok önemli bir seçime gidildiğini belirten Türkeş, AK Parti'yi iktidardan indirmek için terör örgütünün desteklediği bir oluşumun siyasi parti olarak TBMM'ye sokulmasını eleştirdi. 

İTHAL ADAY TEPKİSİ
Bazı kimselerin kendi partisine destek vermediğini ve AK Parti'ye zarar vermek adına bölücü ve ırkçı bir partiye oy vermesinin kabul edilemez olduğunun altını çizen Tuğrul Türkeş, "Meclisin aritmetiğini bozdular. Kendi partilerinin bir işe yaramadığını anladılar" dedi. Son 4 seçimde siyasi partilerin aldığı oy oranlarının belli olduğunu belirten Türkeş, Cumhurbaşkanlığı seçiminde Recep Tayyip Erdoğan'ın aday gösterilmesine karşılık, CHP ve MHP'nin kendi içinde bu göreve layık bir kişiyi bulamadığını hatırlattı. Türkeş, Ekmeleddin İhsanoğlu'na 'İthal aday' benzetmesi yaparak, "2 partinin belediye seçiminde aldığı oyun toplamı kadar oy alamadılar" dedi. 

AK PARTİ BANA KUCAK AÇTI
Başbakan Ahmet Davutoğlu'na ve AK Parti'ye kendisine kucak açtığı için teşekkür eden Tuğrul Türkeş, programlarda kendisini etkileyecek bir bakış dahi görmediğini söyledi. Türkeş konuşmasının ardından partililerle bol bol fotoğraf çektirdi.

Yazar:
ak parti tuğrul türkeş
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.