Uşak'ta öğrenci adına dolandırıcılık

Uşak Belediyesi'nin öğrencilere yönelik başlattığı projeler, dolandırıcıların dikkati çekti. Belediye adına vatandaşları arayan dolandırıcılar, "Öğrencilere yardım yapacağız" diyerek para talep ediyor.

Uşak'ta öğrenci adına dolandırıcılık

Uşak Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ, kente gelen öğrencilere büyük bir kolaylık sağlayacak projeyi hayata geçirdiklerini söyledi. Belediyenin işinin sadece yol ve altyapı olmadığını söyleyen Uludağ, öğrencilere yönelik ücretsiz çamaşır yıkama merkezi kurduklarını açıkladı. Tüm bunların yanısıra belediyenin öğrencilere yönelik projesi, dolandırıcıları da harekete geçirdi.

ÖĞRENCİ DOSTU BELEDİYE
Öğrencilere yönelik daha önce 'Bir Öğrenci Evi de Sen Donat' projesi başlatan ve eşya sıkıntısı çekenlere yardımda bulunan Uşak Belediyesi, şimdi de onlara kolaylık sağlayacak bir proje başlatıyor. Ailesinden uzakta eğitim almak için Uşak'a giden öğrencilerin belki de yaşadığı en büyük problemlerden biri olan çamaşır yıkaması belediyenin bu projesiyle son bulacak. 

YIKAMA VE KURUTMA MAKİNELERİ
Konuyla ilgili açıklama yapan Hakan Uludağ, "Şehir merkezinde belediyemiz tarafından çamaşır yıkama merkezi kuruldu. Öğrenciler çamaşırla ilgili sıkıntılarını ücret vermeden görecekler. Merkezde ilk aşamada üç adet çamaşır makinesi ve 3 adet kurutma makinesi bulunuyor. Bunun sayısı ileride ihtiyaca göre artırılacak. Öğrencilerimizi kendi evlatlarımız gibi düşünerek proje yapıyoruz. Onların sorunlarını biliyor ve buna göre çalışmalar yapıyoruz" dedi. 

DOLANDIRICI UYARISI
Öğrencilere yardım konusunda dolandırıcılık yapıldığına dair duyumlar aldıklarına dikkati çeken Hakan Uludağ, Uşak Belediyesi’nin öğrencilere yapılacak yardımlar hususunda kimseyi arayıp maddi bir talepte bulunmadığını söyledi. Uludağ, "Öğrencilerimiz için yardım yapılacaksa bunu belediye müracaatla alır ve resmi belgesini verir. Bu nedenle hemşehrilerimiz dolandırıcılık olaylarına karşı dikkat etmelidir. Belediye adına para istenildiği takdirde kurumumuza veya 155 Polis İmdat hattına ihbar edilmelidir" diye konuştu.

Yazar: Haberci
uşak haberleri öğrenci çamaşır yıkama
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı