Erdoğan'a Gaziantep'te üçüz sürprizi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hasan Kalyoncu Üniversitesi açılışı için gittiği Gaziantep'te havaalanında üçüz çocuklar tarafından çiçeklerle karşılandı. Erdoğan'a fahri doktora ünvanı verildi.

Erdoğan'a Gaziantep'te üçüz sürprizi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nin akademik yılı açılış töreni için Gaziantep'e gitti. Havaalanında üçüz çocuklar tarafından karşılanan Erdoğan, törende de gündeme dair konuşma yaptı. 

Eşi Emine Erdoğan ile birlikte hava yoluyla Gaziantep'e giden Erdoğan'ı Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, Üniversite Mütevelli Heyeti Başkanı Cemal Kalyoncu ve eşi ile Haluk Kalyoncu karşıladı. Üniversitenin konferans salonunda düzenlenen, üniversite hocalarının ve öğrencilerinin de katıldığı açılış töreninde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Fahri Doktora unvanı takdim edildi. Müzik dinletisinin de gerçekleştiği programda Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir konuşma yaptı.

Yeni akademik yılın hayırlı olmasını dileyen Erdoğan, üniversiteye adı verilen Gaziantepli merhum işadamı Hasan Kalyoncu’yu rahmetle yad etti. Halen 5 fakülte, 2 yüksekokul, 1 meslek yüksekokulu ve 3 enstitü ile hizmet veren ve öğrenci sayısı 6 bine, öğretim kadrosu ise 300’ün üzerine çıkan üniversitenin, bu yıl mezun verdiğini memnuniyetle öğrendiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisine takdim edilen Fahri Doktora unvanı için de, üniversite yönetimine teşekkür etti.

ER GEÇ TEZİMİZE GELECEKLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında Türkiye’nin Suriye sorunun çözümünde başından beri savunduğu terörden arındırılmış bölge, uçuşa yasak bölge ve eğit-donat uygulamalarının gerekliliğinin, her geçen gün daha iyi anlaşılmaya başlandığına da dikkati çekerek, "Ama dertleri Türkiye’yi bölmek. Şu anda 911 km. Suriye’ye sınırı olan, öbür tarafta Irak’ta 350 km. sınırı olan; bu ülkelere akrabalık bağları olan bir ülkeden, bu gelişmeleri daha iyi değerlendirebilecek birileri olabilir mi? Ama birileri ‘Biz bu işi daha iyi biliriz, daha iyi değerlendiririz’ mantığı ile hep öne geçmenin gayreti içinde. Bundan dolayıdır ki başaramadılar, başaramıyorlar ve başaramayacaklar. Yine er veya geç bizim tezimize gelmek durumundalar. Aksi takdirde biz adımımızı atmak durumundayız" dedi.

PYD'DE BİN 400 TERÖR MENSUBU VAR
PYD’nin terör örgütü olduğuna dikkati çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bunlar ne diyor; ‘Hayır bunlar bir siyasi organizasyondur, YPG bunun terör örgütüdür’ diyorlar. Hâlbuki tam aksine bunlar PKK’nın Kuzey Suriye’deki uzantılarıdır. Şu anda PYD’nin içinde 1400 PKK mensubu var. Bunu gözden kaçırmanın bir anlamı yok; bu bir vakıa, bir gerçek. Ama bunu maalesef bize dost görünen ülkelerin hepsine, tam aksi istikamette ifade etmeye çalışıyorlar. Bunlara silah yardımı geliyorsa o ülkelerden geliyor. Silahların hangi ülkelerin silahları olduğunu gayet iyi biliyoruz. Kendileriyle ikili görüşmelerimizde de bunları söylüyoruz" diye konuştu.

NOBEL'İ HAK EDENLER SURİYELİLERDİR
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin topraklarında yıllardır ırk gözetmeden 2,5 milyon insanı misafir etmesine karşılık Avrupa ülkelerinin birkaç yüz bin kişilik mülteci akını karşısında paniğe kapıldığını ve bir ülkenin ‘30 bin kişiyi alabiliriz’ demesi karşısında Nobel’e aday gösterildiğini hatırlatarak, "Nobel’i asıl hak edenler, sınırlarına gelen insanlara kapılarını kapatanlar değil; yıllardır vakur bir şekilde ülkelerinin özgürleşmesini bekleyen Suriyeli kardeşlerimizdir. Ve onlara sahip çıkan Gaziantepli, İstanbullu, kardeşlerim, Şanlıurfa’daki, Mardin’deki Hatay’daki kardeşlerimdir” dedi.

Yazar: Haberci
Cumhurbaşkanı Erdoğan gaziantep haberleri hasan kalyoncu üniversitesi
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı