Kayseri için yuvarlak masa toplantısı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, şehrin sorunlarını tespit etmek ve çözüm üretmek için 'Yuvarlak Masa Toplantısı' başlattı. Çelik, ilk olarak gazetecileri dinledi.

Kayseri için yuvarlak masa toplantısı

Kayseri'de şehrin sorunları ve çözümü için 'Yuvarlak Masa Toplantıları' başlatıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, ilk toplantıda gazetecileri dinledi. Sorunları tek tek not alan Çelik, çözüm için yapılacakların da talimatını verdi. 

Katılımcı yönetim anlayışını benimseyen ve herkesi Kayseri için düşünmeye davet eden Başkan Çelik, bir anlamda beyin fırtınasının estirileceği yuvarlak masa toplantılarını başlattı. Yuvarlak Masa Çalıştayı'nın ilki gazetecilerle yapıldı. Harikalar Diyarı'nda yapılan toplantıda Kayseri için neler yapılması gerektiğine ilişkin bir yol haritası çıkardıklarını ifade eden Başkan Mustafa Çelik, belirledikleri yol haritasıyla ilgili gazetecilerden görüş istedi.

HAREKETLİLİĞİ PLANLAMAK LAZIM
Büyükşehir Belediyesi olarak başlanılan projeleri bitireceklerini; ancak yeni bir dönem başladığını ve yeni dönemde gelecek yıllara iz bırakacak işler yapılacağını vurgulayan Başkan Mustafa Çelik, "Gelecek yıllara ilişkin projeleri hayata geçirmek için öncelikle şu soruları yanıtlamamız lazım: Gelecek 10, 20, 50 yılda nüfus ne olacak? Şehir nereye doğru gelişecek? Şehir gelişirken ticaret, sanayi, yaşam alanları nereler olacak? Tüm bunlar ve bunlar arasındaki ulaşım planlanmalı. Şehir gelişirken hareketliliğin de planlanması lazım. Bunlar yapılırken kaynaklara da dikkat etmemiz gerekiyor" dedi.

'BEN YAPTIM OLDU' TARZIMIZ DEĞİL
Şehrin geleceğini planlarken tek başlarına hareket etmeyeceklerini vurgulayan Başkan Çelik, "Bu kentte yaşayan herkesin söyleyeceklerini dikkate almamız gerekiyor. Bu maksatla yuvarlak masa toplantıları çalıştayını başlatıyoruz. Bu toplantılara arama konferansı ya da beyin fırtınası da diyebiliriz. Herkesin aklına ihtiyacımız var. 'Ben yaptım oldu' tarzı bizim tarzımız değil, olmayacak da. Her görüşe saygı duyacağız. Katılımcı bir yönetim anlayışı sergileyeceğiz. Şehrimizin yönetiminde söz sahibi olanlarla ve sivil inisiyatifle her hafta bir araya geleceğiz" diye konuştu.

TOPLANTILARA KİMLER KATILACAK
Başkan Çelik, Yuvarlak Masa Toplantıları'nın meclis üyeleri, akademik çevre, iş dünyası odaları, sanayici ve iş adamları dernekleri, adliye ve yargı camiası, güvenlik bürokrasisi, STK ve gönüllü kültür teşekküllerinin temsilcileri, bireysel meslek odaları, mimar ve mühendis odaları, sendika yöneticileri, bakanlıkların bölge ve il müdürleri ve milletvekilleri ile süreceğinin altını çizdi. 

SÖYLENENLERİ TEK TEK NOT ALDI
Toplantıda, gazeteciler görüş, öneri ve tavsiyelerini dile getirdi. Başkan Çelik, gazetecilerin şehrin ulaşımından planlamasına, ağaçlandırılmasından sosyal hayatına, eğitiminden sporun gelişmesine kadar farklı alanlardaki tespit ve önerilerini dikkatle dinleyip, tek tek not aldı. 

Yazar: Haberci
kayseri haberleri kayseri yuvarlak masa toplantısı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı