Konya yatırımcılar için cazibe merkezi

MÜSİAD Konya Şube Başkanı Lütfi Şimşek, Konya'nın yatırımcılar için cazibe merkezi haline geldiğini belirterek, "İç Anadolu Bölgesi'nin yatırım şehri, yatırımlarını artırıyor" dedi.

Konya yatırımcılar için cazibe merkezi

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Konya Şube Başkanı Dr. Lütfi Şimşek ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon (BYEGM) Konya İl Müdürü Cemil Paslı’yı ziyaret etti. Şimşek, burada bazı açıklamalarda bulundu. 

BASINLA İŞBİRLİĞİ ÇAĞRISI
BYEGM Konya İl Müdürü Cemil Paslı, ziyaretlerinden dolayı MÜSİAD Konya Şubesi Yönetim Kuruluna teşekkür etti. İl Müdürlüğü çalışmalarıyla ilgili bilgiler veren Paslı, kamuoyu oluşumunda basının önemli bir görev üstlendiğini söyleyerek, "Yapılacak çalışmalarda öncelikle kamuoyu desteğini almak, insanları bu işin olabileceğine inanmalarını sağlamak için medyanın desteğine ihtiyaç var. Talep olması halinde işbirliğine hazırız" dedi. 

YATIRIMLARIN BAŞINI ÇEKİYOR
MÜSİAD Konya Şube Başkanı Lütfi Şimşek de, Konya ekonomisini daha ileri seviyelere taşımak için çalışmalarını sürdüreceklerini belirterek, "Dün olduğu gibi bugünde birlik ve beraberlik içerisinde sürdürülen çalışmaları bundan sonra da sürdürmeye ve ortak çalışmalarda yer almaya devam edeceğiz. Hali hazırda yürütülmekte olduğumuz çalışmalar var. Yatırımlarla İç Anadolu Bölgesinde başı çeken Konya, yatırımcılar için cazibe merkezi haline gelmiştir. KOP Bölgesinde yer alan çevre illerinde desteği ile Konya, Türkiye’nin Yeni Marmara'sı olması yolunda ilerliyor" diye konuştu.

1940 YILINDA KONYA FOTOĞRAFI
Konuşmaların ardından Paslı, ziyaretin anısına MÜSİAD Başkanı Şimşek’e Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü arşivindeki 1940 yılında çekilmiş Konya fotoğrafını hediye etti. 

Yazar: Haberci
konya haberleri konya müsiad konya byegm
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.