Denizli'deki eğitim şemsiyesinde 8 yıllık gurur

Denizli'de yaklaşık bin kişinin eğitim gördüğü Eğitim İçin El Ele Projesi'nde yeni dönem başladı. Başkan Osman Zolan, 8 yıllık projenin büyük bir eğitim şemsiyesi olduğunu söyledi.

Denizli'deki eğitim şemsiyesinde 8 yıllık gurur

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin 8 yıl önce başlattığı "Eğitim İçin El Ele Projesi" 2015-2016 eğitim-öğretim dönemi başladı. Denizli'de dershaneye gitme imkanı olmayan öğrencilere, üniversite sınavlarına ücretsiz hazırlık kursu vermek için başlatılan proje 8 yılı geride bırakarak, yeni döneme başladı.

ÜCRETSİZ KAYIT İMKANI
Tamamen gönüllülük esasına dayanan ve üniversiteli gençlerin eğitimci olarak yer aldığı projenin Atalar Bilgi Evi ve Kurs Merkezi'nde düzenlenen yeni dönem açılışı Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ın zili çalmasıyla başladı. Burada konuşan Proje Koordinatörü Mediha Kızılkar, 7 yıldır toplam 2 bin 570 öğrencinin ücretsiz kurslara kayıt yaptırdığını, bunlardan 955'inin üniversitelerin çeşitli fakültelerine başarılı puanlarla yerleşmeye hak kazandığını anlattı. 

EĞİTİM İÇİN GÖNÜL VERENLER
Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Zeynep Karakoç ise, projenin eğitim için gönül verenlerin gerçekleştirdiği başarılı bir çalışma olduğunu kaydederek, "Kent Konseyi Gençlik Meclisi olarak proje için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz" diye konuştu. Kent Konseyi'nin Denizli'de çok büyük bir şemsiye olduğunu ifade eden Konseyi Başkanı Değirmenci de, "Kent Konseyi dediğimizde çocuk, gençlik, engelli ve kadın meclislerimizden bahsediyoruz. Dolayısı ile Denizli'de yaşayan 980 bin hemşehrimizi kapsayan büyük bir şemsiyeden bahsediyoruz" dedi.

GÖNÜLLÜ EĞİTMENLERE TEŞEKKÜR
Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin eğitime her türlü desteği verdiğini söyleyen Başkan Osman Zolan ise, "Bugün bizlere ve projemize destek veren ve güvenen herkese çok teşekkür ediyorum. Eğitim İçin El Ele Projesi 8 yıldan bu yana devam eden ve bizim çok önemsediğimiz bir projedir. Bu projenin güzelliği üniversite okuyan gençlerimiz gönüllü olarak hiç bir karşılık beklemeksizin bilgilerini üniversite sınavlarına hazırlanmak isteyen arkadaşları ile paylaşıyorlar. Ben gönüllü eğitmenlerimize çok teşekkür ediyorum. Bizlere güvenerek kurslarımıza gelen öğrencilerimize de en üst seviyede nasıl destek olunması gerekiyorsa o noktada seferber olacağız. Çünkü sizler bizim geleceğimizsiniz" diye konuştu. 

Yazar: Haberci
denizli haberleri denizli eğitim proje denizli
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı