Cumhuriyet için koştular ödül kazandılar

Kocaeli'de Cumhuriyetin 92'inci yıl kutlamaları kapsamında düzenlenen Cumhuriyet Koşusu ve Çocuk Maratonu'na binlerce kişi katıldı. Dereceye girenlere para ve kupa ödülü verildi.

Cumhuriyet için koştular ödül kazandılar

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Atletizm Federasyonu'nun birlikte düzenlediği Cumhuriyet Koşusu ve Çocuk Maratonu sona erdi. Yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı koşuda, birincilere ödülleri verildi. 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında bu yıl 3'üncüsü düzenlenen yarış, Seka Park’ta gerçekleştirildi. Yarışa genç, yaşlı, çocuk binlerce Kocaelili katıldı. Ellerinde Türk bayraklarıyla koşan Kocaeliler, Cumhuriyete olan bağlılığını da ortaya koymuş oldu. Yapılan etaplarda, 3 km halk koşusunda genel klasmanda erkeklerde Furkan Boğahan, bayanlarda birinciliği ise Melikenur Boran elde etti. Profesyonel sporcuların katıldığı 10 km koşusunda birinciliği, erkeklerde Etiyopya’dan Sulti Gure Timbre, bayanlarda ise Kenya’dan Risper Chebet aldı. Çocuk Maratonunun birincisi ise maratona katılan tüm çocuklar olduğu belirtildi. 

PARKURLARDA ÖZEL ÖNLEM
Yarış alanında ve yarış parkuru boyunca donanımlı ambulanslar görev yaptı. Sağlık ekibi yarış programı boyunca görev başında bulundu. Ayrıca yarışların güvenliği emniyet görevlilerinin yanı sıra Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı zabıta ve özel güvenlik kuvvetleri aracılığıyla sağlandı.

VALİ VE BAŞKAN START VERDİ
Koşuda, Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar da katıldı. Her üç yarışın startını Vali Güzeloğlu ile Başkan İbrahim Karaosmanoğlu birlikte verdi. Yarış öncesinde koşuya katılan vatandaşlar, çocuklar ve sporculara teşekkür eden Başkan Karaosmanoğlu, "Her şeyi Cumhuriyete borçluyuz. Bu ülkeyi bize emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm büyüklerimizi rahmetle anıyoruz. Biz de, Kocaeli ve Türkiye’yi çağdaş medeniyetler seviyesine ulaştırmak için var gücümüzle koşmaya devam edeceğiz” dedi.

Vali Güzeloğlu da yarışın Kocaeli'de renkli görüntüler oluşturduğunu belirterek, Cumhuriyet kutlamaları kapsamında yapılan bu etkinliğin anlam ve öneminin büyük olduğunu söyledi. 

Yazar: Haberci
kocaeli haberleri cumhuriyet koşusu çocuk maratonu
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.