Türkiye'ye kuvvetli yağış Kuzey Doğu'dan geliyor

Meteoroloji, kuvvetli yağış uyarısı yaptı. Artvin, Iğdır ve Bitlis'te kuvvetli yağış riski var. Adana ve Gaziantepliler ise dikkatli olmasında fayda var.

Türkiye'ye kuvvetli yağış Kuzey Doğu'dan geliyor

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, yavaş yavaş kışın yüzünü gösterdiği şu günlerde yağış ve kapalı havayla ilgili bilgiler verdi. Alınan verilerde, Türkiye'ye doğu kesimlerden kuvvetli bir yağışlı hava dalgası gelebilir. 

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünün açıklamasına göre, Erzurum, Kars, Ağrı, Iğdır, Erzincan ve Ardahan'da havanın çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olacağı tahmin ediliyor. Ordu, Giresun, Rize ve Trabzon gibi Karadeniz şehirlerinde ise kapalı ve yer yer sağanak yağış görülebilecek. Diyarbakır'da gökgürültülü sağanak yağış bekleniyor. Yine Gaziantep, Kahramanmaraş ve Adana'da yağış görülecek iller arasında. Türkiye'nin genelinde hava kapalı olurken, Marmara Bölgesi'nde yer yer parçalı bulut nedeniyle güneş yüzünü gösterebilecek.

Yağışların akşam ve yarın sabah saatlerinde yerel kuvvetli olması beklendiğinden ani sel ve su baskını, yıldırım düşmesi, ulaşımda aksamalar gibi yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olması isteniyor. 

Yazar: Haberci
hava durumu meteoroloji
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı