Geleceğin öğretmenlerinden anlamlı kitap kampanyası

Gaziantep'te Türkçe Öğretmenliği okuyan öğrenciler, Şanlıurfa Viranşehir'deki bir köy okuluna destek olmak için kampanya başlattı. Çocuk kitabınızı bu okula gönderebilirsiniz.

Geleceğin öğretmenlerinden anlamlı kitap kampanyası

Şanlıurfa Viranşehir İlçesi'ne bağlı Talihli Köyü'ndeki okulda çocukların kitap ihtiyacı için Gaziantep Üniversitesi'nde Türkçe Öğretmenliği okulan öğrenciler kolları sıvadı. Durumu kötü olan okula kitap bulup, çocukların geleceğini kurtarabilmek için mücadele ediyorlar. 

TAŞIMALI EĞİTİM YAPILIYOR
Şanlıurfa'nın Viranşehir İlçesi'nde Yazgüneşi, Çemberli ve Değirmen ve Ayaklı Köyü'nden taşımalı eğitim yapılan Talihli İlkokul ve Ortaokulu'nda yaşanan kitap sorununa öğrenciler duyarsız kalmadı. Konuyla ilgili kupurhaber.com'a açıklama yapan Gaziantep Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği 3. sınıf öğrencisi Sadiye Aslan, Topluma Hizmet Uygulamaları dersi sayesinde kitabı olmayan ve henüz kütüphanesi kurulmamış bir köy okulanı destek için uğraştıklarını söyledi.

TÜRKÇE KONUŞMA BECERİSİ
Üniversite hocalarının bu okula kitap desteğinde bulunmaya çalıştığını belirten Sadiye aslan, "Hocamız önderliğinde 20 kişilik bir öğrenci sayısına ulaştık. Bu köy okulunun öğretmeni ile görüştük. Kitap ve kitaplık ihtiyacı için birşeyler yapmaya çalışıyoruz. Oradaki çocukların okuma seviyeleri çok düşük bu durum Türkçe'yi de konuşma becerisini de yetersiz kılıyor. 4, 5 ve 6'ıncı sınıf seviyesine uygun çocuk kitapları topluyoruz" diye konuştu. 

KİTAP VE KİTAPLIK İHTİYACI VAR
Talihli Okulu Öğretmenlerinden Ahmet Cankurt'ta 2 yıldır görev yaptığı okul öğrencilerinin kitap ve kitaplık bağışına ihtiyacı olduğunu söyledi. Bu kapsamda kendilerine destek olmak için kolları sıvayan öğrenci ve öğretmenlere teşekkür eden Cankurt, bağış yapmak isteyenlerin 0505 706 73 22 numaralı telefondan kendisine ulaşabileceğini söyledi. 

Yazar:
kahramanmaraş haberleri gaziantep haberleri köy okulu kitap kampanyası şanlıurfa haberleri eğitim
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı