Seçim haftasında kritik süreç

Seçim için son haftaya girilmesinin ardından ülkede kaos çıkarmak isteyenlere karşı MİT'in Emniyet'e 'Canlı bomba konusunda dikkatli olun' uyarısı gönderdiği belirtildi. IŞİD operasyonlarında da polislerimiz şehit oldu.

Seçim haftasında kritik süreç

Türkiye 1 Kasım seçimleri için son haftaya girdi. Siyasi hareketlilik bu haftada daha da artacak. Ülkede 7 Haziran'dan itibaren kaos ortamı çıkarmak isteyenler, bombalı eylemlere zemin hazırlayabilir. Bunun için Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), Emniyet Genel Müdürlüğü’nü uyardı. Diyarbakır'daki IŞİD operasyonunda ise kurulan bomba patlatıldı, 2 polisimiz şehit oldu. 4 polis ise yaralı.

POLİS İZİNLERİ KALDIRILDI
Kritik haftada canlı bombalı eylem yapılacağı konusunda MİT'in uyarısı çok önem arz ediyor. Bu uyarıyı doğrulayan görüntüler Başbakan Davutoğlu'nun YeniKapı'da yaptığı mitingde yaşandı. Olağanüstü güvenlik önlemleri ve canlı görüntü alan kameralar kurulmuştu. Yine mitinge gelenler peş peşe x-ray cihazlarından geçirildi. Bu uyarıyı yazan Habertürk, polisteki tüm izinlerin de yeni bir emre kadar kaldırıldığını duyurdu. 

IŞİD'DEN HAİN TUZAK
Bu arada Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesinde, güvenlik güçlerince terör örgütü IŞİD mensuplarının bulunduğu eve düzenlenen operasyonda çatışma çıktı. Çatışmada teröristlerin yerleştirdiği bombanın infilak etmesi sonucu 2 polisin şehit olduğu ve 4 polisin de yaralandığı bildirildi.

BOMBA POLİSİ DURDURAMADI
Terör örgütü IŞİD mensuplarının bulunduğu belirlenen eve yapılan operasyon sırasında çevreye tuzaklanmış bombalar infilak etti. Büyük bir gürültüyle patlayan bombalar, polisimizi yıldırmadı. Binaya giren güvenlik güçleri, etkisiz hale getirdi. Yaralanan polislerin Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesinde tedavi altına alındığı öğrenildi. 

ÇOCUĞUMUZ CANLI BOMBA
Ankara'da yaşanan patlama sonrasında da IŞİD'e katıldığı iddia edilen çocuklarından şüphelenen aileler, 'Çocuklarımızı canlı bomba yaptılar' diyerek Emniyet'e başvuru yapıyor. Emniyet'te, gelen ihbarlar doğrultusunda, daha önce 21 kişilik canlı bomba listesini yeniledi. İhbar edilen kişilerin IŞİD ile bağlantıları araştırılırken, gerektiğinde analizlerde kullanmak üzere ailelerden de DNA örneği alındı.
 
Geçen hafta Gaziantep’ten Türkiye’ye girdiği bildirilen 1’i yabancı 4 canlı bombayla ilgili araştırmalar ise sürdüğü biliniyor. 

Yazar:
emniyet ışid seçim haftası mit uyarısı ankara patlama kaos ortamı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı