Malatya'da kaldırımlar genişliyor, standartlar yükseliyor

Malatya'da kaldırımlar sadece yaya yolu olarak değil, yürüyüş ve bisiklet yolu olarak yeniden düzenleniyor. Başkan Ahmet Çakır, "Yaşam kalitemizi yükseltiyoruz" dedi.

Malatya'da kaldırımlar genişliyor, standartlar yükseliyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi, şehir genelinde 850 bin metrekare kaldırım, 18 bin metrekare yürüyüş yolu ve 130 bin metrekare bisiklet yolu yapmak için kolları sıvadı. Tüm bunlar tek kaldırım üzerinde yapılacak. Çalışmalar hızla devam ediyor. 

20 MİLYON TL HARCANACAK
Malatya Büyükşehir Belediyesi, daha yaşanabilir bir Malatya için çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Malatya merkez ilçeleri ile kırsal ilçelerde bisiklet yolu, kaldırım ve yürüyüş yolları düzenleme çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor. Belediyenin 3 yıllık hedefinde 850 bin metrekare kaldırım, 18 bin metrekare yürüyüş yolu ve 130 bin metrekare bisiklet yolu yapmak var. Yapılacak olan düzenleme çalışmalarına 20 milyon TL harcanması hesaplandı. 

SAĞLIKLI VE KONFORLU YAŞAM
Konuyla ilgili açıklama yapan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Büyükşehir Belediyesi olarak yapılan yatırım ve hizmetlerle yaşam kalitesini yükselttiklerini söyledi. Daha sağlıklı ve konforlu bir yaşam için kaldırım düzenleme çalışmalarına bisiklet ve yürüyüş yolları eklediklerini kaydeden Başkan Çakır, "Malatya genelinde altyapısı biten yerlerde üstyapı düzenleme çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyoruz. Vatandaşlarımızın yaşamlarını sağlıklı ve konforlu bir şekilde yürütmelerine katkıda bulunmak amacıyla Malatya’da ilk kez yeni bir uygulamayla bisiklet yolu yapıyoruz" dedi.

Malatya genelinde yapılacak kaldırım, bisiklet ve yürüyüş yolları düzenlemesiyle, artık kaldırımların sadece mecburi yürüyüş yeri olarak değil, gezinti ve spor amaçlı da kullanılabileceğini söyleyen Başkan Çakır, Malatya'nın yaşam standartlarının bu projeyle yükseleceğini söyledi.

Yazar: Haberci
Malatya haberleri kaldırım çalışması
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.