Erbil Valisi'nden Türkiye'ye övgü dolu sözler

Erbil Valisi Nawzad Hadi Mawlood, Türkiye'nin ayrım gözetmeden herkesin yanında durduğunu belirterek, "En güçlü ortağımız Türkiye" dedi.

Erbil Valisi'nden Türkiye'ye övgü dolu sözler

Türk İşbirliği ve Kalkınma Ajansı (TİKA) heyeti okul malzemesi ve gıda yardımları kapsamında Erbil'e gitti. Erbil Valisi Nawzad Hadi Mawlood'u da ziyaret eden heyet, övgü dolu sözler duydu.

Erbil’de bulunan TİKA Başkan Danışmanı Kamil Kolabaş ve beraberindeki heyet, Erbil Valisi Nawzad Hadi Mawlood’a nezaket ziyaretinde bulundu. Valilik Konağında gerçekleşen ve Erbil Valisi Nawzad Hadi Mawlood, TİKA Başkan Danışmanı Kamil Kolabaş, Türk ve Irak KIZILAYI Bölge Sorumluları, TİKA heyeti ve Valilik yetkililerinin katıldığı görüşmede, TİKA ve Türk KZILAYI’nın bölgede gerçekleştirdikleri yardım faaliyetleri hakkında Mawlood’a bilgi verildi.

OBJEKTİF YARDIMLAR YAPILIYOR
TİKA'nın bugüne kadar din, dil, ırk ve mezhep ayrımı yapmadan her kesime yönelik proje gerçekleştirdiklerini ve yardımda bulunduklarını belirten Kamil Kolabaş, "TİKA Başkanı Serdar Çam, kalkınma yardımlarının objektif olması gerektiğini sürekli söylüyor" dedi. 

BÜROKRATİK ENGELLER KALKACAK
Vali Mawlood ise, Türkiye’nin TİKA ve KIZILAY aracılığıyla bölgede ayrım yapmaksızın yaptığı yardımların farkında olduklarını belirterek, "Bu yardımların daha da artmasını temenni ediyoruz. Desteklerden dolayı Türkiye’ye teşekkür ediyorum. Ortak kültür ve coğrafi yakınlıktan ötürü iki taraf arasındaki karşılıklı işbirliğine dayanan projeler artmalı. Türkiye bizim en güçlü ortağımız ve bunu gizlemeye gerek yok. İşbirliğinin artması için bürokratik işlemleri de kolaylaştıracağız" dedi.

Görüşmenin sonunda Kamil Kolabaş Vali Nawzad Hadi Mawlood’a plaket sundu. 

Yazar: Haberci
tika haberleri erbil valisi
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.