Köprülü Kavşak Kayseri'ye değer katıyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nce trafiği rahatlatılması amacıyla yapılan köprülü kavşak, ışıklandırma ve sosyal alanlarıyla dikkati çekiyor. Başkan Çelik, "Kayseri'ye değer kattı" dedi.

Köprülü Kavşak Kayseri'ye değer katıyor

Kayseri'de geçtiğimiz günlerde açılışı yapılan Karayolları Köprülü Kavşağı, trafiğe getirdiği rahatlamanın yanında görselliği ile de dikkat çekiyor. Belediye Başkanı Mustafa Çelik, kavşağın Kayseri'ye değer kattığını söyledi. 

Büyükşehir Belediyesi tarafından Kocasinan Bulvarı'na yapılan köprülü kavşaklardan ilki olan Karayolları Kavşağı'ndaki köprülü kavşak sadece trafiği rahatlatmakla kalmadı, şehir estetiğine de renk kattı. İlk kez uygulanan ard germe sistemi ile yapılan köprülü kavşak ulaşıma getirdiği kolaylığın yanında görselliği ile de dikkat çekiyor.

GECE IŞIL IŞIL GÖRÜNTÜ
Büyükşehir Belediyesi eski Çevreyol olarak bilinen Kocasinan Bulvarı'nda trafiğin sürekli akmasını sağlayacak köprülü kavşaklardan ilkini tamamlayarak kısa süre önce hizmete açtı. Karayolları Kavşağı'ndaki trafik sorununu tamamen bitiren köprülü kavşak ve altgeçit, sürücü ve vatandaşlardan tam not aldı. Yapım tekniği ve görselliği ile dikkat çeken köprülü kavşak çevre düzenlemesi ve ışıklandırması ile de ön plana çıkıyor.  

ESTETİK KÖPRÜ YAPILDI
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik Karayolları Kavşağı'nda ve yapımı devam eden KAYSO, Hastane ve İstasyon Caddesi kavşaklarında İstanbul Boğazına yapılan 3. köprü ve İzmit Körfez geçişinde kullanılan ard germe sisteminin kullanıldığını söyledi. Karayolları Kavşağı'na bu sistemle 440 metre uzunluğunda estetik bir köprü yapıldığını dile getiren Başkan Çelik, köprü ve köprüye bağlı yollar ile çevre düzenlemesinin Kayseri'ye yakışır olması için gayret gösterdiklerini belirtti. Çelik, "Kayserimize değer katan bir çalışma" dedi. 

Yazar: Haberci
kayseri haberleri karayolları kavşağı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı