Artan trafik yoğunluğuna 'çekici' formülü

Son yıllarda artan araç yoğunluğu kurumların bazı önlemleri almaya yönlendirdi. Bursa'da yanlış park yapan araçlar için özel çekici filosu kuruldu. Belediye çekecek, Emniyet ceza yazacak.

Artan trafik yoğunluğuna 'çekici' formülü

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, şehir merkezinde yanlış parklanma yapan araçların toplanarak sürücülerin maddi cezaya çarptırılacağını söyledi. Bunun için İl Emniyet Müdürlüğü'yle ortak proje yapıldığını söyleyen Altepe, "Yanlış park cezasız kalmayacak" dedi.

Başkan Altepe, belediye iştiraklerinden Burbak’ın Fomara’daki otoparkında tutulan ve kent içi trafikte yanlış park eden araçların çekilmesinde kullanılacak araçları inceledi. Burbak Genel Müdürü Kasım Şahin’den yapılacak çalışmalar hakkında bilgiler alan Başkan Altepe, artık şehir merkezinde yanlış park eden araçların hak ettikleri cezalara çarptırılacağını ifade etti. 

KURALLARA UYULMASI GEREKİYOR
Bursa’nın en büyük sıkıntısının kent içi trafik yoğunluğu olduğunu kaydeden Başkan Altepe, "Kent içi trafik yoğunluğunun giderilmesi, sadece ulaşım yatırımlarıyla olmuyor. Milyonlarca kişinin yaşadığı şehir merkezinde kurallara uyulması gerekiyor. Bu konuda en sıkıntı çektiğimiz konu da parklanma. Herhangi bir araç yanlış park ettiği anda, bütün bir bölge felç olmuş oluyor. İnsanımız stres ve zaman kaybı yaşamış oluyor. Trafiği kilitleyen ve sürücülerin psikolojisini alt üst eden yanlış parkın önüne geçmek için İl Emniyet Müdürlüğü’yle birlikte ortak proje geliştirdik" dedi. 

VATANDAŞA GÖZ YUMULMAYACAK
Bugüne kadar çekici araçlar olmadığı için şehir merkezinde yanlış park eden araçların toplanamadığını fakat İl Emniyet Müdürlüğü’yle birlikte geliştirilen proje sayesinde bu eksikliğin giderildiğini vurgulayan Başkan Altepe, "Şimdi artık Burbak şirketimiz ve İl Trafik Şube Müdürlüğü’yle birlikte bu tür araçları Fomara’ya, Burbak’ın otoparkına getirmiş olacağız. Artık yanlış parklanmalar konusunda daha etkin çalışacağız. Kurallara uymayan vatandaşlara göz yummayacağız. Bu anlamda sürücülerimize gerekli cezaların verilmesini sağlayacağız” diye konuştu.

CEZAYI ÖDE ARACINI AL
Başkan Altepe, içlerinde trafik memurunun ve belediye ekiplerinin olduğu araçların hatalı park eden otomobilleri toplayacağını ve Haşim İşcan Caddesi’ndeki Burbak Otoparkı’na getireceğini söyledi. Altepe, işlemlerin burada yapılacağını ve aracı çekilen vatandaşların da sıkıntı yaşamadan cezalarını ödeyip, araçlarını alabileceklerini sözlerine ekledi. 

Yazar: Haberci
bursa haberleri trafik yoğunluğu yanlış park cezası
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı