Facebook'tan yeni güvenlik durumu kontrolü bildirimi

Sosyal Medya devi Facebook, bir süre önce denediği 'safetycheck' yani Güvenlik Durumu Kontrolü'nü Afganistan Depremi'nin ardından hayata geçirdi.

Facebook'tan yeni güvenlik durumu kontrolü bildirimi

Dünyada ve Türkiye'de milyonlarca kullanıcısı olan sosyal paylaşım sitesi Facebook, her geçen gün geliştirilmeye devam ediyor. İnsanların birbirinden haber alabilmek için kullandığı Facebook, şimdi 'safetycheck' uygulaması başlattı. Bu uygulama sayesinde afet olan bir bölgedeki yakınınızdan durumuyla ilgili bilgi alababileceksiniz. 

AFGANİSTAN DEPREMİ VE SAFETYCHECK
Facebook bu özelliğini 'Afganistan Depremi'nin ardından tekrar gündeme getirdi. Facebook Güvenlik Durumu Kontrolü ile bölgedeki arkadaşlarını çabucak bulabiliyor ve kendileriyle bağlantı kurman için olanak sağlanıyor. İyi olduklarını biliyorsan kendilerini güvende olarak işaretlemeleri isteniyor. Facebook son bildiriminde, "ABD Jeoloji Araştırmaları Kurumu, Afganistan'ın Feyzabad şehri yakınlarında 7.5 şiddetinde gerçekleşen bir depremi bildirdi. Deprem, Pakistan, Afganistan, Tacikistan ve Hindistan'ın bazı eyaletleri dahil, tüm bölgede hissedildi" notunu düştü. 

SADECE PAYLAŞIM YAPILMIYOR
İnsanların her geçen gün kendisine yakın birisiyle karşılaştığı Facebook, hitap ettiği milyonlarca kesime de her geçen gün farklı olarak çıkıyor. Facebook geçtiğimiz aylarda kısa mesajlaşma programı Whatsapp'ı da bünyesine katarak, iletişim alanında elini daha da güçlendirmişti. 7'den 70'e kullanılan Facebook artık sadece günlük paylaşımlar için değil, kimin ne yaptığı, nerede olduğu, etkinlik bildirimleri gibi özelliklerle de öne çıkıyor. Özellikle etkinlik bildirimi ile evlilik, düğün, nişan gibi özel günler arkadaşlara duyuruluyor. 

FACEBOOK'A GİRİŞ HATALARI
Her gün milyonlarca kişinin ziyaret ettiği Facebook, zaman zaman giriş hatalarına da maruz kalabiliyor. Bunun için de özel bir yazılım geliştiren Facebook, kullanıcılarına hatanın çözümü için farklı seçenekler sunuyor. 

Yazar:
facebook safetycheck özelliği güvenlik durumu bildirimi
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.