Saadet Partisi'nden 'seçim barajı yok' iddiası

Saadet Partisi Milletvekili adayı, seçmenin 'Seçimde size oy vereceğiz ama yüzde 10 barajını aşamazsanız oyumuz boşa gidecek' çıkışına, 'Bu seçimde baraj yoktur" diyerek tartışılacak bir açıklama yaptı.

Saadet Partisi'nden 'seçim barajı yok' iddiası

Saadet Partisi Milletvekili adayı Hasan Öztürk, 1 Kasım'da yapılacak seçimler için seçmenle buluşmaya devam ediyor. Öztürk, kendisine yüzde 10 barajını hatırlatan seçmenine, "Bu seçimde baraj yoktur. Bireysel başvuru hakkıyla milletvekili olacak kadar oy alan her vekil Anayasa Mahkemesi'ne bireysel başvuru yaparak, milletvekili hakkını alabilecektir" dedi.

SEÇİM BÜYÜK BİR ŞANS
Samsun Milletvekili adayı Hasan Öztürk, 1 Kasım seçim çalışmaları kapsamında C Plakalı minibüs şoförlerine ziyaret gerçekleştirdi. Minibüsçülerin sıkıntıları dinleyen Hasan Öztürk, "Bu seçim hem sizin için hem de tüm ülkemiz için çok büyük bir fırsattır. Bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirmek için Saadet Partisi’ni TBMM'ye taşımak gerekiyor" açıklaması yaptı. 

YÜZDE 10 BARAJI YOK MU ?
Öztürk'ün bu açıklamalarının üzerine minibüsçüler, 'Yüzde 10 barajını aşamazsınız vereceğimiz oylar boşa gitmez mi?' diye sordu. Bunun üzerine Öztürk, "Bu seçimde baraj yoktur. Bireysel başvuru hakkıyla milletvekili olacak kadar oy alan her vekil Anayasa Mahkemesine bireysel başvuru yaparak, milletvekili hakkını alabilecektir. Anayasanın 148. Maddesinin 3. Fıkrasına göre kendi ilinde milletvekili olabilecek kadar oy alan her aday meclise milletvekili olarak girecektir. Bu nedenle bu seçimde baraj falan yoktur. Tüm milletimizin bunu çok iyi bilmesi gerekiyor. Verilen hiçbir oy boşa gitmeyecek" diye konuştu. 

TBMM'YE GİRİNCE NE YAPACAKLARINI AÇIKLADI
Saadet Partisi'nin TBMM'ye girdiğinde C plakalı minibüsçülere sahip çıkacağını belirten Hasan Öztürk, "Saadet iktidarında C Plakalı minibüslerin şehir dışına çıkmalarına izin vereceğiz. Bu kardeşlerimizin sıkıntılarını çözeceğiz. Kendi hususi araçlarıyla bile şehir dışına çıkamayan C Plakalı araç kullanan minibüsçülerin bu sıkıntılarını çözmek için Meclise Kanun teklifi vereceğiz" dedi.

SEÇMENİ KANDIRIYOR MU ?
Hasan Öztürk'ün bu açıklamaları akıllara 'Oy alabilmek için seçmeni kandırıyor mu?' sorusunu getirdi. Öztürk'ün tartışma yaratacak açıklamasına siyasi partilerin ne cevap vereceği merakla bekleniyor.

Yazar:
saadet partisi hasan öztürk 1kasım seçimi seçim barajı tartışması
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.