Seçim öncesi CHP'ye silahlı saldırı komplo mu?

Seçim haftasında CHP Genel Merkezi'ne silahlı saldırı gerçekleştiği bildirildi. Bina önüne gelen ve plakası henüz tespit edilemeyen araçtan rastgele silah atıldı. 5 kurşun binaya isabet etti.

Seçim öncesi CHP'ye silahlı saldırı komplo mu?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara'daki Genel Merkez binası'na seçim haftasında şok bir saldırı gerçekleşti. Henüz kimliği tespit edilemeyen araç sücüsü ve içindekiler binaya ateş ederek, olay yerinden uzaklaştı. 

KOMPLO MU KURULMAK İSTENDİ?
Saldırının ardından parti binası önündeki güvenlik görevlisi polisler, birimlere haber verdi. Bina etrafı polisler tarafından korumaya alındı. MİT, Emniyet'i canlı bombaya karşı uyarmıştı. CHP Genel Merkezi önünde yapılan bu saldırıda ihmal olup olmadığı da araştırılacak. Plakası tespit edilemeyen aracın içinden ateş açanlar ile ilgili emniyet güçleri operasyon başlattı. 

POLİS OLAYI ARAŞTIRIYOR
Bu arada CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, plakası bilinmeyen bir araç CHP Genel Merkezi önünden geçerken 5 adet kurşun sıkıldığını açıkladı. CHP tarafından Çırağan Sarayı'nda düzenlenen 2015-2016 Sanat resepsiyonu öncesi gazetecilere bir açıklama yapan Gürsel Tekin, Emniyet'e başvuru yapıldığını ve kameralardan aracın kime ait olduğunun araştırıldığını söyledi. Tekin, bir gazetecinin, "Emniyet yetkilieriyle konuşma durumunuz oldu mu acaba?" sorusuna, "Şu anda daha haberimiz oldu. Partimizin Genel Müdürü Emniyet mensuplarına bildirmiş. Şu anda çalışmalar var. O çalışmalardan sonra size bilgi veririz" diye yanıtladı. 

Yazar: Haberci
chp chp silahlı saldırı gürsel tekin açıklama
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı