Kılıçdaroğlu'ndan CHP'ye saldırıyla ilgili hükümete çağrı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti binasına yapılan saldırının nedenini merak ettiğini belirterek, hükümeti duyarlı olmaya, siyasi partilere 'Ortak tavır almaya' çağrısı yaptı.

Kılıçdaroğlu'ndan CHP'ye saldırıyla ilgili hükümete çağrı

CHP Genel Merkezi'ne yapılan silahlı saldırıyla ilgili katıldığı bir televizyon programında soruları yanıtlayan Genel Başkan Kılıçdaroğlu, saldırganların amaçlarını merak ettiğini söyledi. Kılıçdaroğlu, hükümeti de duyarlı olmaya davet ederek, 'demokrasi yara almasın' uyarısı yaptı. 

FAİLLERE ULAŞILMASI BEKLENİYOR
Seçim çalışmaları kapsamında özel bir televizyon kanalında soruları yanıtlayan Kemal Kılıçdaroğlu, aldığı bilgilere görev siyah bir aracın Genel Merkez binası önünden geçerken ateş açtığını söyledi. İçişleri Bakanlığı'nın konuyu bir kaç saat içerisinde çözeceğini beyan ettiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, "Faillere ulaşılması bekleniyor. Bunu kim yaptıysa öğreneceğiz. Hukukun üstünlüğü bir kez zedelenirse üstünlerin hukuku oluşturulursa bu tür tablolar kaçınılmazdır" dedi. 

DEMOKRASİ YARA ALMASIN
CHP Genel Merkezi'ne saldırı olacağıyla ilgili zaman zaman kendilerine bilgi geldiğine dikkati çeken Kılıçdaroğlu, "Genel merkezimize böyle saldırı olacağını hiç düşünmedik. Zaman zaman bazı bilgiler geliyor. Fakat böyle bir saldırıyı hangi gerekçe ile açıklayacaklar inanın ben merak ediyorum. Fail yakalandığı zaman bunları öğreneceğiz" diye konuştu. Kılıçdaroğlu, saldırıyla gözlerinin korkmayacağına da dikkati çekerek, "Amaç göz korkutmaksa bunu başaramazlar. Bir bedel ödenecekse bunu ödemeye hazırız. Bütün siyasi partilerin bu tür saldırılara ortak karşı çıkması lazım. Hükümet bu konuda daha tutarlı, adımlar atarsa failleri kısa sürede yakalayıp yargı önüne çıkarırsa hükümet görevini yapmış olur. Aksi halde demokrasi yara alır" diye konuştu. 

SEÇİMİ ENGELLEME ÇABASI MI ?
Kılıçdaroğlu olayın seçimlerin yapılmasını engellemeye dönük bir girişim olup olamayacağı konusunda da araştırmaların yapıldığını belirterek, böyle bir sebebin olabileceği konusunun üzerinde durdu. 

SALDIRI HABERİNİ OKUMAK İÇİN GÖRSELE TIKLAYINIZ.

Yazar:
chp chp saldırı kemal kılıçdaroğlu
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.