Barack Obama G20 için Antalya'ya geliyor

Beyaz Saray, ABD Başkanı Barack Obama'nın Türkiye programıyla ilgili açıklama yaptı. 14 Kasım'da G20 zirvesi için Antalya'ya gelecek olan Obama için güvenlik tedbirleri artırıldı.

Barack Obama G20 için Antalya'ya geliyor

Antalya, 14 Kasım'da Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Barack Obama'yı ağırlayacak. Dünyanın her yerinden liderlerin katılacağı zirveye ABD Başkanı Barack Obama'da katılacak. FBI ve CIA ve MİT'in toplantıda üst düzey güvenlik önlemleri alması ve Akdeniz Bölgesi üzerinde kuş uçurtmaması planlanıyor. 

LİDERLER ZİRVESİ ANTALYA'DA
Beyaz Saray'ın duyurusunda Obama'nın Türkiye'deki G20 zirvesine katılacağı ile ilgili bilgi verilen açıklamada başka ülkelerin de olduğu bildirildi. 14 ve 22 Kasım tarihleri arasında Türkiye, Filipinler ve Malezya'yı kapsayan ziyaretler gerçekleştirecek olan Obama'nın, Türkiye'de güçlü, sürdürülebilir ve dengeli küresel ekonomik büyümeyi sağlayacak uluslararası çabaları teşvik edeceği G20 Liderler Zirvesi'ne katılacağının altı çizildi. 

FBI VE CIA YETKİLİLERİ GELECEK
Bu açıklamanın ardından Türkiye'de MİT başta olmak üzere, CIA ve FBI'nın da Antalya'daki güvenlik önlemlerini üst düzeye çıkarması bekleniyor. Güvenlik ile ilgili bazı yetkili isimler zirve öncesinde Türkiye'ye gelip, alınacak önlemlerle ilgili çalışma yapacak. 

TÜREL: ANTALYA İÇİN ŞANS
G20 Liderler Zirvesi'nin Antalya'da yapılmasının büyük bir tanıtım organizasyonu olacağını söyleyen Belediye Başkanı Menderes Türel, bununla ilgili yaptıkları çalışmalar olduğunu söyledi. Uçakla gelecek liderlere özel sürprizler yapılacağını söyleyen Türel, Düden Şelalesi'nin Akdeniz'e döküldüğü alandaki falezlere özel led ışıklandırmalar yapılacağını söyledi. Şehir merkezinde de bazı çalışmalar olduğunu söyleyen Türel, "G20 Antalya'nın tanıtımı ve duyurulması için şans" dedi. 

G20 HAZIRLIKLARI HABERİNİ OKUMAK İÇİN GÖRSELE TIKLAYINIZ.

Yazar:
barack obama antalya haberleri g20 antalya obama ne zaman geliyor Welcome to Turkey Obama
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı