Destici'den AK Parti'ye 'adalet ve kalkınma' göndermesi

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, AK Parti'ye 'adalet ve kalkınma' göndermesi yaptı. Hz. Ali'nin sözlerinden alıntı yapan Destici, "Adalet bir gün herkese lazım olur" dedi.

Destici'den AK Parti'ye 'adalet ve kalkınma' göndermesi

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, AK Parti'ye sosyal medya hesabı üzerinden göndermeli paylaşımlarda bulundu. Adalet, kalkınma ve demokrasi konularına değinen Destici, adaletin birgün herkese lazım olacağına dikkati çekti. 
 
Twitter'daki @Mustafa_Destici hesabından açıklama yapan Destici, "Ne Adalet'miş be! Seçime 5 gün kala Bir tek hakim tek karar. İleri demokrasi ve noksansız hukuk dedikleri şey bu olsa gerek. Ne kalkınma imiş be! Milli gelirin yüzde 53'ü yüzde 1'in elinde. Geriye kalanın yüzde 75'i açlık ve yoksulluk sınırı altında ve borç batağında. Kim ki haksızlık ve yanlış karşısında dünyalık makam ve mevkiler uğruna susarsa o da o suça ortak olur. Adalet bir gün herkese lazım olur" dedi. 

HZ ALİ SÖZÜYLE ELEŞTİRİ
Paylaşımlarında Hz.Ali (R.A.) sözlerine dikkat çeken Mustafa Destici, "Hz.Ali (R.A) Efendimiz buyuruyor ki; Kim bir kötülük görürse onu eliyle, davranışıyla düzeltsin. Gücü yetmezse diliyle, sözüyle uyarsın. Buna da gücü yetmez ya da cesaret edemezse kalbiyle buğz etsin. Ama biliniz ki bu imanı zayıf olanın yapacağı şeydir. Ye's öyle bataktır ki, düşersen boğulursun. Ümide sarıl sımsıkı seyret ne olursun ! Azmiyle ümidiyle yaşar hep yaşayanlar, me'yus olanın ruhunu vicdanını bağlar. İş bitti sebatın sonu yoktur deme, yılma. Ey millet-i merhûme sakın ye'se kapılma" ifadelerini kullandı.

Destici açıklamalarını Mehmet Akif Ersoy'un, "Sahipsiz olan memleketin batması haktır. Sen sahip olursan bu vatan batmayacaktır" sözleriyle tamamladı. Destici'nin paylaşımları yüzlerce retweet ve fav aldı. 

DESTİCİ YORUMLARDA ELEŞİRİLDİ
Gelen yorumların çoğunda ise Mustafa Destici'ye eleştiri olduğu görüldü. @ay45456838 hesaptan, "Akp ne hukuksuzluk yaptı ki bu kadar korkuyor, Unutmasınlar ki rabbimin adaletin den kaçamazlar" cevabı verdi. @AkpartiSaime adlı kullanıcı ise, "@Mustafa_Destici Bunca hainlik ve terör oluyor hâlâ Ak Parti suçlu onlar melek, bırakın Allah aşkına ya size kim inanıyor hâlâ. Haklı ve doğru olan kim, CHP mi HDP mi? bunları ayrı ayrı yazmaya gerek yok aslında bir yazsam da olur. Bunlara kalsın Ülkemiz" yanıtını verdi. 

Yazar:
mustafa destici bbp ak parti destici eleştiri
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.