Devletimiz sosyal sorumluluk alıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, devletin her türlü imkanı dezavantajlı gruplar için kullandığını belirterek, "Her türlü sosyal sorumluluğu alıyoruz" dedi.

Devletimiz sosyal sorumluluk alıyor

İzmit Gündoğdu’da hizmet veren Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi’ni ziyaret eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, burada eğitim alan öğrencilerle buluştu. Karaosmanoğlu, devletin sosyal sorumluluk aldığına dikkati çekti. 

Aile ve Sosyal Politikalar Kocaeli İl Müdürlüğü tarafından yönetilen merkezde, engelli vatandaşlarla akşam yemeği yiyen Başkan Karaosmanoğlu, bedensel engelli çocuk ve erkeklerden oluşan 228 ile bir araya geldi. Aile ve Sosyal Politikalar Kocaeli İl Müdürü Bekir Yümnü, çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Karaosmanoğlu, yanında getirdiği hediyelerden çocuklara dağıttı. 

ZİYARETLER BİZE GÜÇ VERİYOR
Türkiye’nin ikinci büyük rehabilitasyon merkezinde değişik ihtiyaçlara sahip vatandaşların da kaldığı bildirildi. İl Müdürü Yümnü, Başkan Karaosmanoğlu’na ziyareti için teşekkür ederek, "Ne zaman ihtiyacımız olsa bize destek oluyorlar. Gerçekleştirdiğimiz çalışmalar ve hizmetlerle yakından ilgileniyor. Bu tür ziyaretler bizlere yaptığımız işin anlamı bakımından güç veriyor" dedi. 

DEVLETİN ŞEFKATLİ ELİ
Başkan Karaosmanoğlu da, Türkiye'de artık farklı sebeplerle devletin şefkatli kollarına gelen vatandaşlara rahat ve konforlu bir yaşam imkanı sunulduğunu belirterek, "Güçlü devletimizin istikrarlı yürüyüşünün verdiği bu hizmetlerle artık engelli ve değişik sebeplerle ülkemizin kurumlarına misafir olan vatandaşımızın huzur içerisinde yaşamlarını sürdürmesi sağlanıyor. Bu durumun ortaya çıkardığı şudur ki; artık sosyal sorumluluk alabilen bir devletimizin varlığının olmasıdır" diyey konuştu. 

Programın ardından çocuklar ve vatandaşlarla sohbet edildi. Karaosmanoğlu'nun çocuklara olan ilgisi dikkatlerden kaçmadı. 


 

Yazar: Haberci
kocaeli haberleri sosyal sorumluluk
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.