Koza Holding önünde tebligat gerginliği

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nan kararını tebliğ için Koza Holding'e giden polisler ile vatandaşlar arasında gerginlik yaşandı. Şirket yetkilileri kararın usulsüz olduğunu iddia etti.

Koza Holding önünde tebligat gerginliği

Kayyum kararı alınan Koza Holding'de sabah saatlerinde süren gergin bekleyiş, Savcılık kararını tebliğ için şirkete giden polislerle daha da tırmandı. Şirket yetkilileri, resmi görev belgesi göstermesini istedi. Şirket yetkilileri ile belge olmayan polisler arasında tartışma yaşandı. 

Şirketin merkez binası önünde toplanan kalabalığa polis biber gazıyla müdahale etti. Koza İpek'in İstanbul'daki medya grubunun Mecidiyeköy'deki binası önünde de benzer görüntüler yaşandı. Şirket yetkilerinin 'ıslak imzalı görev yazısı' göstermelerini istediği polisler bu belgeyi ibraz edemeyince şirket binasının girişinde arbede yaşandı.

ISLAK İMZALI OLMASI GEREK
İstanbul'daki binanın önünde basına açıklama yapan şirket avukatlarından biri, tebligat için ıslak imzalı belge gerektiğini belirterek, "Islak imzalı tebliğ gerekiyor. Ankara'dan bir faks olabilir, gerçek olup olmadığını nereden bileceğiz? Tebliğ edilmiş bir karar olmadığı için bekliyoruz. Bir bankaya diyelim ki yazı yazacağız. Bunda dahi elden takip yetkisi yoksa, davanın tarafı olarak dahi tebliğ edemez. Islak imzalı olarak tebliğ edilir" dedi.

YARGI NE KARAR ALMIŞTI
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı yürütülen bir soruşturmanın aydınlatılması için, Ankara 5. Sulh Ceza Hakimliği'ne başvurup, holding ve bağlı şirketlere kayyum atanmasını istemişti. Kararın kabul edilmesiye, şirketlerde usulsüzlük yapılıp yapılmadığı incelenecekti. Polis alınan bu kararı tebliğ için bugün Koza Holding'e gitti. Fakat ortaya bu görüntüler çıktı. 

 

Yazar:
koza holding koza gerginlik koza holding neden basıldı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı