Davutoğlu mitingde binlerce kişiye özçekim yaptı

1 Kasım seçimlerine giderken Antalya'da seçmenin karşısına çıkan Başbakan Davutoğlu, özçekim çubuğuyla binlerce kişiyi arkasına alıp fotoğraf çekti. Davutoğlu, MHP Lideri'ne de yüklendi.

Davutoğlu mitingde binlerce kişiye özçekim yaptı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti'nin Antalya'da düzenlediği mitingde halkla buluştu. Miting sonrasında son günlerin modasına uyan Davutoğlu, özçekim yaptı. Konuşmasında da MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye yüklenen Davutoğlu, elinde taşıdığı çantayı açmasını istedi. 

GÜÇLÜ YÜKSELEN TÜRKİYE İHTİYAÇ
Mitingde karşısında yüzlerce vatandaşın elini gören Davutoğlu, "Türkü, Kürdü, Alevisi, Sünnisiyle birleşen bu elleri ayrılmasın. Kardeşi kardeşe kırdırmak için milletin çocuklarının eline molotof, taş, silah verenleri kahretsin. Onlara karşı bizi muktedir eylesin. Biz bu elleri birbirimizle tutmak için tek bir yumruk için kullanıyoruz. Ülkemizin birliği ve dirliği, insanlarımızın kardeşliği için Türkiye’nin güçlü bir yönetime ihtiyacı var. Güçlü yükselen bir Türkiye’ye ihtiyaç var. Çocuklarımızın geleceği için güçlü bir yönetime ihtiyacımız var" dedi.

BAHÇELİ VE KILIÇDAROĞLU'NA ELEŞTİRİ
Bahçeli ve Kılıçdaroğlu'nu Türkiye'nin bazı bölgelerine gidemediğine dikkati çeken Davutoğlu, "Kılıçdaroğlu gelse size başka şehirlerden selam getirebilir mi? Buralarda dolaşabilir mi? Ayağına çarığı giyip bütün Türkiye’yi dolaşabilir mi? Mesele memleket meselesiyse her karış toprağına adımını atan biri getirir. Türkiye’nin her köşesini dolaştığımıza şahit misiniz? Oralarda da aynen bu bayrak ve İstiklal Marşımız aynı aşkla söylendi. Türkiye’nin meselelerinin çözümü ve gelecek için koyduğumuz hedeflerin gerçekleşmesi için AK Parti'nin tecrübeli kadrolarına ihtiyaç var" diye konuştu. 

DAVUTOĞLU'NDAN 'SU' GÖNDERMESİ
AK Parti'nin Türkiye'den aldığı suyu yavru vatana ulaştırdığını söyleyen Davutoğlu, "Bahçeli yapabilir mi? Yapabilseydi o milliyetçiliğin ekmeğini yerde ter dökemez, oturduğu odadan çıkamaz. Vatan topraklarını gezerken yatak yer döşek görmeyiz. Aşkla dolaşırız. CHP yapabilir mi? Yanlışlıkla boru çekmeye çalışsalar Kıbrıs yerine Lübnan'a götürürler. Anamur’a suyu, Mehmetçiğin şehit kanının döküldüğü topraklara suyu kim götürdü? Onlar konuşur AK Parti yapar. Aynı sözün gelecek 4 yılda da gerçekleşmesi için ne diyeceğiz; tek başına iş başına” dedi.

NE BİLİYORSANIZ AÇIKLAYIN
Konuşmasında Bahçeli'nin herşeye 'Hayır' dediğine dikkat çekerek devam eden Davutoğlu, "Her şeye hayır diyen Bahçeli’ye sizde hayır diyeceksiniz" çağrısı yaptı. Teröre karşı bir deklarasyon yayınlanmasına Bahçeli'nin olmaz dediğini anımsatarak konuşmasına devam eden Davutoğlu, "Bahçeli olmaz dedi, HDP zaten olmaz dedi. Kılıçdaroğlu da olmaz dedi. Kılıçdaroğlu ile ikili görüşme yaptık. Oralarda bazı devlet meselelerini görüştük. Bahçeli ve Kılıçdaroğlu bunu bir şantaj aleti gibi kullanıp, döndüler. ‘Davutoğlu’nun söylediklerini söylersek zor durumda kalır’ dediler. Ne biliyorsanız söyleyin. Ama bunlar devlet sırrını saklayacak kadar, devlet ahlakına sahip değiller" diye konuştu. 

BENİ ONLARA MUHTAÇ ETMEYİN
Muhalefet partilerine yüklenmeye devam eden Davutoğlu, seçmene, "Ne olur bir daha kapalı kapılar ardında konuştuklarımızı bile dışarı aktaran, siyaset ahlakından yoksun kişilere beni muhtaç etmeyin" diye seslendi. 

 

Yazar:
antalya haberleri akparti davutoğlu miting
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı