Polisler meslektaşına aileler evlatlarına ağladı

IŞİD'le girilen çatışmada şehit olan Sadık Özkan'ın cenazesi gözyaşları arasında toprağa verildi. Törende polisler meslektaşlarına gözyaşı dökerken, ailelerin feryadı yürekleri dağladı.

Polisler meslektaşına aileler evlatlarına ağladı

Diyarbakır'da terör örgütü IŞİD'e yapılan operasyonda çıkan çatışmada hayatını kaybeden Özel Harekat Polisi Sadık Özkan, gözyaşları arasında toprağa verildi. Helikopterle memleketi Adana'ya götürülen naaş, ailelerin ağıtları, meslektaşlarının da gözyaşıyla toprağa verildi.

BABA FOTOĞRAFINI ÖPEREK AĞLADI
25 yaşında şehit olan Sadık Özkan'ın cenazesi, Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi morgundan alınarak helikopter ile Tufanbeyli ilçesine bağlı Ortaköy Mahallesi'ne getirildi. Bekar ve 3 yıllık polis memuru olan Sadık Özkan'ın cenazesine binlerce vatandaş katıldı. Dede Celal Bilgi, cenaze helikopterden indirildikten sonra torununun fotoğrafına ve tabutuna sarıldı. Baba Hacı Bayram Özkan ise oğlunun fotoğrafını öpüp öpüp gözyaşı döktü. 

AĞITLAR YÜREKLERİ DAĞLADI
Binlerce kişinin katıldığı cenaze töreni baba ocağına getirilirken, 'Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez' sloganları atıldı. Şehit burada birinci derecedeki yakınlarına gösterildi. Bu arada, şehidin annesi Kadiriye Özkan ve yakınları gözyaşlarına boğuldu. Yakınlarının yürek yakan ağıtları törene katılan şehidin meslektaşlarını da gözyaşına boğdu. Şehidin annesi Kadiriye Özkan, yakınlarının ve polislerin yardımıyla ayakta güçlükle durdu. Şehit annesi, "Oğlum gitti, yandım ben, yaktılar beni" diyerek ağıt yaktı.

Mahalle meydanında öğle namazının ardından binlerce kişinin katıldığı cenaze namazı kılındı. Daha sonra şehidin cenazesi mahalle mezarlığına götürülerek toprağa verildi. Törene, Adana Valisi Mustafa Büyük, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve Adana Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek de katıldı. Yürek burkan cenazeye katılan vatandaşlar, şehit toprağa verilene kadar alandan ayrılmadı. 

Yazar: Haberci
polis cenaze sadık özkan diyarbakır ışid çatışma
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı