TSK'da yeni dönem başladı

Genelkurmay Başkanı Org. Necdet Özel, görevini rütbedaşı Orgenal Hulusi Akar'a devrederek, TSK'da yeni bir dönemi başlattı.

TSK'da yeni dönem başladı

Genelkurmay Başkanlığı devir teslim töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Davutoğlu, bakanlar ve kuvvet komutanlarının katılımıyla gerçekleşti. 

Genelkurmay Başkanı Org. Necdet Özel’in 4 yıldır yürüttüğü görevini Org. Hulusi Akar’a devretti. Düzenlenen devir-teslim töreninin, TSK, ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını dileyerek konuşmasına başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin, Türk milletinin gözbebeği olan bir kurum olduğunu belirtti.

Bu kurumu yönetmenin, hem büyük bir şeref, hem de büyük bir sorumluluk olduğuna değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ülkemizin bekası bakımından kritik günlerden geçilen bir dönemde Genelkurmay Başkanlığı görevini devralan Orgeneral Hulusi Akar’ı kutladığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçen dört yıl içinde Genelkurmay Başkanı olarak, ‘samimi bir saygı ve güçlü bir sorumluluk duygusu içinde’ görev yaptıklarını ifade ettiği Org. Necdet Özel’e de verdiği hizmetler için teşekkür etti.

Tören öncesi askerler ile Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu'nun eşlerinin türbanlarıyla birlikte yürümesi, eski zamanların geride kaldığını bir kez daha kanıtladı. Özellikle darbe dönemlerinde başörtülü kesime yapılan zulüm dolu yılların geride kaldığı o fotoğraflarla bir kez daha pekiştirilmiş oldu. 

Yazar: Haberci
genelkurmay devir teslim necdet özel hulusi akar cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan başbakan ahmet davutoğlu asker ve başörtü
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.