escort bayan

350 öğrenci zehirlendi, acil serviste yer kalmadı

Diyarbakır'da yediği yemekten dolayı zehirlenen 350'ye yakın öğrenci acil servisi doldurdu. Serviste yer kalmayınca bazı öğrencilere koridorda müdahale yapıldı. Öğrencilerin konulan askılıklara serum şişeleri takıldı.

350 öğrenci zehirlendi, acil serviste yer kalmadı

Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde taşımalı eğitim yapan bir okulda yenilen yemekten dolayı 350'ye yakın öğrenci, zehirlenme tehlikesi geçirdi. Aileler peş peşe çocuklarını hastaneye getirince, acil serviste yığılma oldu. Bunun üzerine durumu hafif olan öğrencilere salonlarda ve koridorlarda müdahale edildi. 

KUSMA VE BULANTI ŞİKAYETİ
Öğle yemeğinde pilav, tavuk ve çorba yediği öğrenilen öğrenciler, evlerine gitti. Geç saatlerde mide bulanması ve kusma şikayetleri arttı. Bunun üzerine aileler, çocuklarını alıp İlçe Devlet Hastanesi'ne getirdi. Acil Servis'te ilk müdahaleleri yapılan çocukların sayısı saat ilerledikçe 332'yi buldu. Bu sebeple acil servis ve odalarda yer kalmadı. Hastane yönetimi, durumu iyi olan bazı öğrencileri koridorda tedavi etti. Çocukların yanına konulan askılıklara, serum şişeleri asıldı. Ortaya ilginç görüntüler çıktı. 

Çocuğunu hastaneye getiren velilerden İsmet Demir, eşinin aramasıyla çocuğunun durumundan haberdar olduğunu belirterek, "Hemen eve gidip çocuğumu getirdik. Acilde müdahalesi yapıldı ve tedavisine başlandı. Okulda pilav, tavuk ve çorba verilmiş. Bundan şüpheleniyoruz” dedi.

YEMEKLER İNCELENECEK
Acile gelen bir öğrenci ise, okulda verilen yemeğin dışında yemek yemediğini belirterek, okuldan dönmesinin ardından midesinin bulandığını ve kusmaya başladığını, bu yüzden hastaneye getirildiğini anlattı. Kulp İlçe Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Pehlivanoğulları ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Cihan Güreş hastaneye gelerek, öğrencilerin sağlık durumlarıyla ilgili bilgi aldı. Çocukların yediği yemeklerden alınan numunelerin inceleneceği belirtildi. 

Yazar: Haberci
diyarbakır haberleri zehirlenme acil servis
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.