Iraklı gençler canlı bomba paniğine yol açtı

Kocaeli'den Zonguldak'a yolculuk yapan sığınmacı gençler, otobüste canlı bomba sanıldı. Hareketlerinden şüphelenen vatandaşlar polisi aradı. Terörle Mücadele ekipleri, gençleri otobüsten indirip, sorguladı. Bakın durum ne çıktı.

Iraklı gençler canlı bomba paniğine yol açtı

Kocaeli'de dün gece canlı bomba paniği yaşandı. Zonguldak'a gitmek için hareket eden otobüsteki Iraklı gençler, canlı bomba sanılarak, polise ihbar edildi. Terörle Mücadele ekipleri, otobüsü durdurarak, gençleri aşağı indirdi. Yapılan araştırmanın ardından olay açığa kavuştu. 

CANLI BOMBAYA BENZETİLDİ
Kocaeli-Ankara otoyolunda yaşanan olayda, iddiaya göre Zonguldak’a giden özel bir firmaya ait yolcu otobüsüne Iraklı aileler bindi. Iraklı gençlerden bazılarını fotoğrafları yayınlanan canlı bombaya benzeten bir vatandaş durumu hemen polis ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine harekete geçen Kocaeli Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yolcu otobüsünü otobanda durdurarak müsait bir alana çekti.

ÜZERLERİ DİDİK DİDİK ARANDI
Otobüsün çekildiği alana çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Şehirlerarası yolcu otobüsünde bulunan Iraklı yolcular polis tarafından aşağıya indirildi. Iraklı yolcuların ilk olarak üst aramaları yapılırken, bagajda bulunan çantaları da didik didik arandı. Polisin otobüsü durdurarak incelemesi üzerine Iraklı bazı yolcular şaşkına döndü. Polis aramanın ardından yolcuların pasaportları, kimlikleri ve yolcu biletlerini kontrol etti. Yapılan tüm kontrollerin ardından olayın yanlış anlaşılmadan olduğu anlaşıldı.

SÜRÜCÜ NE OLDUĞUNU ANLAMADI
Otobüs sürücüsü bir anda ekipleri görünce şaşkına döndüğünü belirterek, "İnsanlarda bir canlı bomba korkusu var. Bizi durdurup ehliyet ve ruhsatlarımızı kontrol ettiler. İhbar olduğu söylediler, yolcu listesini aldılar. Iraklı yolcuları indirip kontrol ettiler" ifadelerini kullandı. 

Durumun şaşkınlığını yaşayan Iraklı yolcular ise, yaşanan gelişmenin kendilerini de üzdüğünü belirterek, polis ekiplerine nazik davranışları için teşekkür etti. 

Yazar:
otobüste panik canlı bomba paniği kocaeli haberleri
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.