escort bayan

Organ bağışı bekliyordu öldü, 3 kişiye can verdi

Bursa'da böbrek nakli beklerken hayatını kaybeden kişi, kendisi gibi organ bağışı bekleyen 3 kişiye umut oldu. Merhumun karaciğeri ve korneaları organ bekleyen diğer kişilere nakledildi.

Organ bağışı bekliyordu öldü, 3 kişiye can verdi

Bursa'da ilginç bir olay yaşandı. Böbrek yetmezliği nedeniyle günlerdir yoğun bakımda kalan bir kişi, yaşam mücadelesini kaybetti. Kendisi gibi organ nakli bekleyenlere umut olsun diye organlarını bağışladı, 3 kişiye umut oldu.

Bursa’nın Orhaneli İlçesine bağlı Dağakça Köyü’nde ikamet eden 3 çocuk 8 torun sahibi 69 yaşındaki Mehmet Çini, diyaliz hastası olduğu için organ nakli olmayı bekliyordu. Geçtiğimiz Cuma günü aniden fenalaşan yaşlı adam yakınları tarafından önce Orhaneli Devlet Hastanesi’ne beyin kanaması geçirdiği belirlenmesi üzerine de ardından Çekirge Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. 4 gündür yoğun bakımda yaşam mücadelesi veren Mehmet Çini’nin beyin ölümü gerçekleşti. 

ORGANLARI BAŞKA KİŞİLERDE ÇALIŞACAK
Çekirge Devlet Hastanesi Organ Koordinatörlüğü tarafından yapılan görüşmenin ardından yaşlı adamın yakınları Çini’nin organlarını bağışlamayı kabul etti. 3 saatlik operasyonun ardından Mehmet Çini’nin karaciğeri Bursa’da bir başka özel hastanede organ bekleyen 67 yaşındaki bir hastayla nakledilmek üzere alındı. Yaşlı adamın korneaları da 2 ayrı hastaya nakledilmek üzere Şevket Yılmaz Eğitim Araştırma Hastanesi'ne gönderildi.

GECE YARISINA KADAR SÜRDÜ
Gece saatlerine kadar süren çalışmaların ardından açıklamalarda bulunan Çekirge Devlet Hastanesi Organ Koordinatörü Op. Dr. Timur Dininen; ”Bu işin kıymetini değerini bilen bilinçli bir aileydi, organları bağışlamayı kabul ettiler. Hastamızın karaciğeri ve kornealarını başka hastalara nakledilmek üzere aldık. İnşallah ihtiyacı olan bir başka hastamıza nakledilecek dedi.

Mehmet Çini'nin organ beklerken, hayatını kaybedip, kendi organlarını bağışlayarak başka kişilerin yaşama tutunmasını sağlaması takdirle karşılandı.

Yazar:
organ bağışı bursa haberleri organ bağışı ile kurtulan hayatlar
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.