Kayseri'de belediye huzuru eve böyle taşıyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, evlerinde sorun yaşayan ailelerin evlerine ziyaret yapıp, aileleri hakkında danışmanlık yapıyorlar. 'Huzur Çınarı' projesiyle çocuk ve ailelerdeki uyumsuzluklara da çare aranıyor.

Kayseri'de belediye huzuru eve böyle taşıyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, eğitim faaliyetleri kapsamında ücretsiz psikolojik danışmanlık hizmetine farklı bir boyut kazandırdı. Belediye görevlileri, aile danışmanlarının katılımıyla yapılan apartman toplantısına Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik'in eşi İkbal Çelik de katıldı.

AİLENİN ÖNEMİ ANLATILIYOR
KAYMEK ve Genç KAYMEK tesislerinde aile danışmanlığı hizmeti veren Huzur Çınarı, hizmeti vatandaşın ayağına götürüyor. Huzur Çınarı aile danışmanlarının yapmış olduğu apartman toplantısına Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik'in eşi İkbal Çelik de katıldı. İkbal Çelik ve KAYMEK Müdürü Mürşide Gonca Aslan'ın iştirakiyle Mimarsinan-Bahçelievler Mahallesi'ndeki Yıldız Apartmanı'nda yapılan toplantıda, hanımlara ailenin önemi anlatıldı.

ÇOCUKLARA DA DANIŞMANLIK
Toplantıya Aile Danışmanları Gönül Nart, Nuriye Tutucu ve Sabahat Bayar katıldı. Amaçlarının aileleri bir arada tutabilmek için sorunları ortadan kaldırmak olduğunu ifade eden Aile Danışmanı Gönül Nart, "Büyükşehir Belediye Başkanımız çok güzel imkanlar verdi. KAYMEK tesislerinde verdiğimiz hizmeti apartman toplantıları ile evlere de getiriyoruz. Çocuk, aile, ergenlik, kişisel sorunlar, uyum bozuklukları gibi aklınıza gelebilecek her tür konuda yardımcı oluyoruz" dedi.  

Belediye'nin bu uygulaması vatandaşlar tarafından da takdirle karşılanıyor. 

Yazar: Haberci
kayseri haberleri kayseri huzur çınarı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.