Fuat Avni bakın nerede ortaya çıktı

Twitter'da hükümet ve Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında yazdıklarıyla fenomen olan Fuat Avni, Edirne'de ortaya çıktı. Fuat Avni ile ilgili bu gelişme çok ilginizi çekecek.

Fuat Avni bakın nerede ortaya çıktı

Edirne’de balıkçıların bulduğu bir leyleğe Fuat Avni ismi verildi. Sosyal medyada yazdıklarıyla fenomen haline gelen Fuat Avni'nin isminin neden böyle bir hayvana verildiği ise açıklanmadı. 

İSMİYLE SESLENİNCE GELİYOR
Sürüsünden ayrılıp Edirne’de kalan leyleğe amatör balıkçılar sahip çıktı. Boş zamanlarını Tunca Nehri kenarında balık tutarak geçiren Edirneli Balıkçılar 'Fuat Avni' ismini verdikleri leylekle zaman geçiriyor. Evcil bir hayvan gibi ismiyle seslenildiğinde gelen ve göçmen kuşların en büyüklerinden olan leylek, balıkçıların maskotu oldu. Tunca Nehri kenarında amatör balıkçılık yapan balıkçılar yaz aylarında buldukları leyleği sahiplenip bakmaya başladı.

AKLIMIZA O İSİM GELDİ
‘Leylek Avni’ ile en çok ilgilenen balıkçılardan 63 yaşındaki Hüseyin Nizam, kendilerine çok alıştığını ve balık tutarken arkadaşlık yaptığını belirterek, "Bize çok alıştı artık. Tuttuğumuz balıklarla besliyoruz onu. İsmini Fuat Avni koyduk. Aklımıza o an o isim geldi ve onu koyduk. Başka sebebi yok. Yaklaşık 20 günden beri burada. Büyük ihtimalle sürüsüyle göç etmemiş ve burada kalmış. Belki de göç etmeyi unuttu bilemiyoruz. Bazen ciğer parçaları bazen de balıklarla besliyoruz. Doğal olarak o da yanımızdan ayrılmıyor. Bir nevi arkadaşlık yapıyor bize. Başkasına da sokulmuyor, sadece bizim yanımıza geliyor" dedi.

Yazar:
fuat avni fuat avni bulundu mu fuat avni kim
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.