Seçim öncesi propaganda gazetesi ortaya çıktı

Yaklaşan seçimler öncesi kim veya kimler tarafından hazırlandığı bilinmeyen gazetede hükümet ve Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında haberler basıldı. 'Gerçekleri Oku, Okursan Bilirsin' adlı 8 sayfalık gazete, kapı kapı dağıtılıyor.

Seçim öncesi propaganda gazetesi ortaya çıktı

Türkiye 1 Kasım seçimlerine giderken, daha önceki seçimlerde olduğu gibi yine kim ve kimler tarafından basıldığı belli olmayan gazeteler yayılmaya başladı. Kapı kapı dolaşılarak dağıtılan ve büyük puntolarla  'Gerçekleri Oku, Okursan Bilirsin' yazılan gazetede AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan aleyhinde yazılar bulunuyor. 

GAZETE DEĞİL BROŞÜR
Gazetenin manşetinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözleriyle ilgili bir konuşma baloncuğu olan fotoğraf göze çarpıyor. Gazetenin sayfalarının alt kısmında, 'Gazete değildir, siyasi broşürdür. Gazetelerde tekzip edilmemiş haberlerden derlenerek hazırlanmıştır' notu olduğu dikkat çekiyor. 

GAZETEDE YAYINLANAN BAŞLIKLAR
Başta Sözcü Gazetesi olmak üzere muhalif gazete ve internet sitelerinde çıkan haberlerin yer aldığı gazetede, 'Şimdi vicdanınız sızlamıyor mu?', 'Bu vatan için kimin evlatları feda ediliyor', 'Makul Şüphe Yasası, Ne işe yarıyor?', 'Sayın Başbakan; Elimizde listesi var ama eylem yapmadan onları tutuklayamayız', 'Hani üstünlerin hukuku değil, hukukun üstünlüğü olacaktı', 'Ülkeyi PKK'ya peşkeş çektiğinizi ne çabuk unuttunuz' başlıkları yer aldı.

MHP İLE İLGİLİ DİKKAT ÇEKEN YAZI
Gazetede özellikle iç sayfada büyük harflerle, 'HDP'nin 10 maddesini kabul edenlere MHP'nin 4 Maddesi Ağır Geldi' yazısı dikkati çekti. Yazının yan kısmında ise HDP'nin 10 maddesi açıklandı. Bu sayfayı görenler, 'Acaba MHP mi böyle bir yayını hazırladı' sorusu akıllara geldi. 

EKONOMİK ELEŞTİREL HABERLER
Gazetenin diğer sayfalarında ise, 'Neredeydin Sayın Bakan', 'Hani Asgari Ücretin artırılması İşçiye Zulümdü' şeklinde ekonomik eleştirel haberlere de yer verildiği görüldü. Gazetenin arka kısmında ise kırmızı zemin üzerinde 'Benim bir oyumdan ne olur?' deyip geçmeyin notu ile uzun bir yazı paylaşıldı. 

 

Yazar:
seçim öncesi gazete gazete provakasyonu gerçekleri oku gazetesi 1kasım seçimleri
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı