Terörisler yine aynı tuzakla patlattı

Terör örgütü PKK militanları, hain planlarını sürdürüyor. Şırnak Silopi'de polisin geçiş yaptığı anda bomba patlatıldı. Polis aracında herhangi bir hasar meydana gelmedi. Çevredeki bir vatandaş yaralandı.

Terörisler yine aynı tuzakla patlattı

Şırnak’ın Silopi ilçesinde, teröristler tarafından kazılan hendeğe tuzaklanan bomba, polisin geçişi sırasında patlatıldı. Patlamada, çevrede bulunan bir kişi yaralandı. Edinilen bilgiye göre, dün gece 3. Cadde’de devriye gezen zırhlı polis aracının geçişi sırasında, teröristler tarafından kazılan hendeğe tuzaklanan bomba patlatıldı. Bombanın geç patlatılması nedeniyle araçta herhangi bir hasar oluşmazken, çevrede bulunan H.Y. (22) adlı bir şahıs yaralandı. Yaralı şahıs İlçe Devlet Hastanesinde yapılan müdahalenin ardından Mardin Devlet Hastanesine kaldırıldı.

PATLAMA BÜYÜK ÇUKUR OLUŞTURDU
Patlamanın ardından bölgede güvenlik güçleri ile teröristler arasında kısa süreli çatışma yaşandı. Çatışma, teröristlerin gecenin karanlığından faydalanarak kaçmasıyla sona erdi. İlçede dün gece yaşanan patlamanın şiddeti gün ağarınca ortaya çıktı. Birçok iş yerinin zarar gördüğü patlama yüzünden sabah saatlerinde iş yerlerini açmaya gelen esnaf şok yaşadı. Patlamanın olduğu yerde büyük bir çukur oluşurken, elektrik telleri ve su şebekesi zarar gördü. 

BU EYLEMİ SIK SIK YAPIYOR
Terör örgütünün bu eylemlerini son günlerde sık olarak yapıyor. Yol kenarına konulan özel bomba düzenekleri patlatılıp, kaos yaşanması isteniyor. Bu eylemle de teröristlerin olası bir eylemi, şans eseri kayıp vermeden sonuçlandı. 

Yazar: Haberci
şırnak haberleri terör saldırısı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı