Yaşlı amca genç bakanla özçekim yaptı

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, katıldığı bir programda yaşlı amca tarafından özçekim talebini geri çevirmedi. Kılıç, konuşmasında da medya eleştirilerine sert yanıt verdi. Samsun'da programlarına hızla devam etti.

Yaşlı amca genç bakanla özçekim yaptı

Gençlik ve Spor Bakanı, Samsun Milletvekili adayı Akif Çağatay Kılıç, Ladik İlçesi'nde vatandaşlarla buluştu. Burada yaşlı bir amcanın özçekim ricasını kırmayan Kılıç, konuşmasında da medyanın yazdığı eleştirilere yanıt verdi. 

AK Parti Ladik İlçe teşkilatınca düzenlenen programa eşiyle birlikte katılan Çağatay Kılıç, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi. AK Parti Ladik İlçe Başkanı Fikret Baştan, AK Parti Ladik İlçe Kadın Kolları Başkanı Hikmet Keyifli ile ilçe yönetiminin de hazır bulunduğu programda, seçime 3 gün kaldığını anımsatarak bütün vatandaşlara sandık başına gitme çağrısı yapan Kılıç, “1 Kasım demokrasi bayramında buluşacağımıza inanıyorum” dedi.

HÜRRİYET'E MUHTAR GÖNDERMESİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın siyasi yasaklı olduğu dönemde Hürriyet Gazetesi’nin attığı “muhtar bile olamaz” manşetini hatırlatan Kılıç, "Orada ilk olarak Cumhurbaşkanımızın şahsına yapılan iddia vardı ama asıl ikincisi muhtarların ve muhtarlığın ne kadar önemli olduğunu kavrayamamış elitist bir takım zihniyetlerin attığı bir manşet vardı. ‘Muhtar bile’ ne demek? Muhtar, vatandaşla yüz yüze olup, doğrudan onunla hemhal olan, doğrudan dertlerini çözmeye çalışan, vatandaşın doğrudan temsilcisidir. Biz milletvekili olarak seçilip milleti TBMM’de temsil ediyorsak, siz de seçildiğiniz mahallelerinizde vatandaşın birinci temsilcisisiniz. Ama işte o zihniyet muhtarların ne kadar önemli olduğunu anlayamıyor. Bunun cevabını inşallah gerektiği şekilde verirsiniz diye düşünüyorum" diye konuştu.

SEÇİM FARKLI NOKTAYA GELDİ
Koalisyon kurma çabalarının sonuçsuz kalmasının ardından seçim hükümeti kurulduğunu hatırlatan Bakan Çağatay Kılıç, “1 Kasım’da sandığa gidin” çağrısını yineleyerek, Başbakan Davutoğlu’nun, “Bizi Bahçeli ve Kılıçdaroğlu’na muhtaç etmeyin” şeklindeki sözlerini hatırlattı. Bakan Çağatay Kılıç, “Bu seçim artık çok farklı bir noktaya geldi. Birlik beraberliğimizin ortaya konacağı, en üst seviyedeki temsil edileceği bir noktaya geldi. Bütün ülke vatandaşlarımızdan özellikle rica ediyorum, lütfen sandık başına gidin“ diye konuştu.

Medyada kendisi ile ilgili bazı iddialar ortaya atıldığını yineleyen Bakan Çağatay Kılıç, “Bizim saklayacak hiçbir şeyimiz yok. Her türlü hesabı veririz. Elhamdülillah hesabını vermeyeceğim hiçbir şey yok. Yalancılığı haber yapanlar bakalım hesap verebilecekler mi?” diye sordu.

Yazar:
akif çağatay kılıç samsun haberleri ladik haberleri fikret baştan haberleri hikmet keyifli haberleri
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.