Ankara'da siyasi partiye ikinci saldırı

Ankara'da CHP binasına ateş açılmasının ardından, AK Parti'nin aracına da saldırı düzenlendi. 10 kişilik bir grup, Milletvekili adayı Devlet Şankazan'ın seçim aracını saldırıp, sürücüsünü yaraladı. Araçtakiler canını zor kurtardı.

Ankara'da siyasi partiye ikinci saldırı

1 Kasım'da yapılacak milletvekili seçimleri öncesi siyaset ortamı oldukça gerildi. CHP Genel Merkezi'ne silahlı saldırının ardından şimdi de AK Parti Ankara Milletvekili adayı Devlet Şankazan'ın seçim aracına kalabalık bir grup tarafından saldırı düzenledi. 

HALKIMIZ KİM OLDUĞUNU BİLİYOR
Sabah saatlerinde seçim propagandası için SKM'den çıkan Ankara Milletvekili Adayı Şankazan'ın seçim aracı Mamak ilçesi Tuzluçayır Mahallesi'nde saldırıya uğradı. Olayda sürücü hafif şekilde yaralandı. Şankazan, saldırganların kim olduklarına dair ellerinde net bir bilgi olmadığını belirterek, her hangi bir grubun suçlanmasının doğru olmayacağını söyledi. Mamak programlarında hangi partiye mensup olduğunu bilmediği kişilerin bu saldırı gerçekleştirdiğini söyleyen Şankazan, "Saldırıyı yapanları şiddetle kınıyoruz. Hangi partiye mensup olduklarını halkımız biliyor. Bir parti aracının geçişine tahammülü olmayanlar gerçekten kınıyorum" dedi. 

ÇALIŞMALARIMIZI ENGELLEYEMEZLER
1 Kasım’a günler bu tür olayların yaşanmasının doğru olmadığını belirten Şankazan, yaşanan hadiseyle ilgili gereken işlemleri yapacaklarını ifade etti. AK Parti Mamak İlçe Başkanı Muhammed Abdullah Özer de, bu tür saldırıların çalışmalardan kendilerini alı koyamayacağını belirtti. 

CANIMI ZOR KURTARDIM
Şankazan’ın seçim aracını kullanan ve kazadan hafif yaralı kurtulan Celal Başer ise, AK Partilileri istemeyen grup tarafından saldırıya uğradığını belirterek, “Arabamı sopalarla bu hale getirdiler. O arada ben U çektim, canımı zor kurtardım. Kaçtık. 10 kişi saldırdılar. Önce arabanın ön camına saldırdılar, sonra arka cama ve iki kişi de tekmeyle aynamı kırdılar. Saldıranlar gençti, 22-23 yaşlarında” dedi. 

Emniyet'in olayla ilgili inceleme başlattığı bildirildi. 

Yazar: Haberci
ak parti ak parti saldırı devlet şankazan saldırı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.