Antalya'da belediye adına dolandırıcılık

Antalya'da bazı dolandırıcılar, belediye bürokratlarının ismini kullanarak yardım toplamaya çalıştığı bildirildi. Daha önce Uşak, Çorum, Kayseri ve Artvin'de uygulanan bu yöntemle, dolandırıcılar binlerce TL toplamış olabilir.

Antalya'da belediye adına dolandırıcılık

Antalya'da son günlerde bazı kişi veya kişiler tarafından Büyükşehir Belediyesi bürokratlarının adı kullanılarak yardım toplamaya çalıştığı iddiaları ilgili açıklama yapıldı. 

TELEFONLARA İTİBAR ETMEYİN
Belediye basın bürosundan yapılan açıklamada, özellikle Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bedrullah Erçin’in adını kullanan kişi veya kişilerin vatandaşlara telefon açarak yardım toplamaya çalıştığı belirlendiğine dikkat çekildi. Uyarıda, "Vatandaşlardan bu telefonlara itibar etmemelerini ve ilgi göstermemelerini rica ederiz. Ayrıca vatandaşlarımızın yardım duygularını istismar etmek isteyen bu kişi ya da kişiler ile ilgili hukuki sürecin başlatıldığını kamuoyunun bilgilerine sunarız" denildi. 

BİR ÇOK BELEDİYEDEN AYNI UYARI
Bu dolandırıcılık yöntemi daha önce Artvin, Kayseri, Çorum ve Uşak'ta da uygulanmıştı. İlk olarak Artvin'de yaşanan selin ardından ortaya çıkan dolandırıcılar daha sonra Kayseri'de, Uşak'ta ve Çorum'da belediye yetkililerinin adını kullanarak insanlardan yardım talep etmişlerdi. Bu yöntemle dolandırıcıların ne kadar para topladığı bilinmiyor. Sık sık gündeme gelen bu yeni yönteme karşı vatandaşları ve okuyucularımızı dikkatli olmaları konusunda uyarıyoruz. 

 

Yazar: Haberci
antalya haberleri antalya dolandırıcılık belediye adına dolandırıcılık
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.