Arınç'ın mitinginde peş peşe talihsiz olaylar

Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, miting yaptığı sırada bir kaç aksilik yaşandı. Konuşurken elektrikler kesilince Arınç ve vatandaşlar, şaşkınlık yaşadı. Talihsizlik, bomba ihbarıyla devam etti.

Arınç'ın mitinginde peş peşe talihsiz olaylar

Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, AK Parti'nin seçim çalışmaları kapsamında Bursa'da bazı programlar gerçekleştirdi. Düzenlenen mahalle mitinginde vatandaşla buluşan Arınç, ilk önce konuşma sırasında elektriklerin kesilmesinin şokunu daha sonra da bomba ihbarının şokunu yaşadı. Talihsiz olaylar, akıllarda soru işareti bıraktı. 

MİTİNG ÖNCESİ BOMBA PANİĞİ
Bursa’nın merkez Osmangazi ilçesi Emek Mahallesi’nde saat 18.30’da vatandaşlarla bir araya gelen eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın mitingi öncesi bomba paniği yaşandı. Miting alanına yaklaşık 100 metre uzaklıktaki bir duvar kenarına bırakılan çanta, polis ekiplerini harekete geçirdi. Olay yerine gelen bomba imha ekipleri şüpheli paketi fünye ile patlattı. Patlama sonrası paket boş çıkarken trafiğe kapatılan yol yeniden kullanıma açıldı. 

'TEHDİT İLE OY' TEPKİSİ
Miting alanına yarım saat geç gelen Arınç, burada vatandaşlara seslendiği esnada ise elektrikler gitti. Arınç, konuşmasına AK Parti seçim aracının hoparlörü ile devam etti. Konuşmasında HDP’nin barajı aşmasından çok üzülmüş bir insan olmadığını ifade eden Arınç, “Milletin bir kısmı tehditle, şantajla mecburen bunlara oy verdi. O bölgeyi iyi bildiğim için bunları konuşuyorum. Ölümle tehdit edilerek, ailesi başlarına yıkılarak, çocukları kaçırılacak tehdidiyle, ‘yeter ki buradan AK Parti’ye oy çıkmasın’ tehdidiyle HDP’ye oy istendi" dedi.

SENİN SİLAHLA NE İŞİN VAR
Bazı vatandaşların, 'Bunlar barajı aşarsa daha güçlü siyaset yaparlar. Çözüm süreci bir an evvel olur. Demokrasi güçlenir’ deyip oy verdiğini ifade eden Bülent Arınç, "Ancak isteyerek veya istemeyerek barajı aştı. Buna saygı duyuyorum. Ama HDP’den beklenen şu değil mi? Sen artık bir siyasi partisin. Senin şiddetle ne işin var. Silahla ne işin var. Terör örgütü ile senin nasıl bir samimiyetin olabilir? Ey terör örgütü ben siyasi parti olarak senin bu yaptıklarından şikayetçiyim. Benim sana sempatim kalmadı’ demesini bekliyorduk. HDP madem milletten oy aldı. Milletin hakkını savunması lazım. Ama bunun tam tersi oldu" diye konuştu. 

6 milyon kişinin oyunu HDP'ye verdiğini söyleyen Arınç, HDP eş başkanların ‘Biz sırtımızı PKK’ya, PYD’ye YPG’ye dayadık’ sözlerinin millette karşılığı olmadığını dile getirdi. 

Yazar: Haberci
bülent arınç bursa haberleri miting öncesi panik ak parti
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı