Narkotik köpeği Alfa, Bursa'ya huzur getiriyor

Bursa'da Emniyet'in yaptığı huzur operasyonları Alfa isimli Narkotik köpeğinin yardımlarıyla gerçekleşiyor. Adeta kaçakcılara kuş uçurtmayan Alfa, son operasyonunda 5 kişiyi gözaltına alacak deliller buldu.

Narkotik köpeği Alfa, Bursa'ya huzur getiriyor

Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipleri uyuşturucu madde kullanıcıları ve satıcılarına karşı uygulama gerçekleştirdi. Narkotik köpeği 'Alfa' mahallenin her köşesini aradı. 

2 SAAT ARAMA YAPILDI
Bursa Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, merkez Yıldırım ilçesi, Meydancık Mahallesi ve çevresinde zehir tacirlerine karşı huzur operasyonu gerçekleştirdi. Yaklaşık 50 polisin görev aldığı uygulamada narkotik köpeği 'Alfa' metruk binaları, otomobilleri ve boş arazileri köşe bucak aradı. Yaklaşık 2 saat süren uygulamada toplamda 53 araç, 95 şahıs aranırken, 1 ruhsatsız silah ve silaha ait dolu fişek, 6 paket metamfetamin ele geçirildi, 1 otomobil de trafikten men edildi. Yapılan uygulamada 5 kişi ifadelere alınmak üzere karakola götürüldü. 

Emniyet Müdürlüğü bu tür huzur operasyonlarının devam edeceğini açıklarken, Harika Köpek olarak bilinen Alfa'nın gayretleri de dikkat çekiyor. Polisin huzur operasyonlarında adeta eli ayağı olan eğitimli köpek, kaçakcılarında korkulu rüyası haline geldi.

Yazar: Haberci
narkotik köpeği alfa isimli köpek bursa haberleri
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı