Davutoğlu ve Zeybekci'den Bahçeli'ye 'yeni parti' cevabı

Başbakan Davutoğlu ve Bakan Zeybekçi, 5. parti iddialarını gündeme getiren MHP Lideri Bahçeli'ye yüklendi. Davutoğlu, "Bu parti MHP'nin içinden çıkar" derken, Zeybekçi, "MHP'de iç hareketlenme var" açıklaması yaptı. Davutoğlu, Kayyum ile ilgili de konuştu.

Davutoğlu ve Zeybekci'den Bahçeli'ye 'yeni parti' cevabı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin gündeme getirdiği '5. parti' iddialarına Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi'den yanıt geldi. Davutoğlu, böyle bir partinin MHP içerisinden çıkabileceğini bunun da kendilerine ilgilendirmediğini söyledi. Bakan Zeybekçi de, MHP'de iç hareketlenme yaşandığına dikkati çekerek, seçimden sonra olası adımların söylendiğini öne sürdü.

MHP'DE İÇ HAREKETLENME VAR
TGRT Haber ekranlarında yayınlanan “Neler Oluyor” programına konuk olan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, gündemi değerlendirdi. Yaklaşan seçimlere dikkati çeken Zeybekçi, koalisyonun Türkiye'ye faydalı olmadığını savundu. Zeybekçi, Bahçeli'nin 5. parti iddialarını da, "Sayın Bahçeli, MHP’de yaptığı bu tırpanlama ve yok etme çalışmalarından sonra, MHP içindeki hareketlenmeleri kastediyor galiba. MHP’nin içerisinden çıkabilecek olan bir parti yada MHP’nin seçimden sonra genel başkanlıkla ilgili atacağı adımları söylüyor sanırım” sözleriyle yanıtladı. 

5. PARTİ FANTEZİSİ
Bu iddialara Başbakan Davutoğlu da, Kanal 7 ve Ülke TV’nin ortak yayınladığı “İskele Sancak Özel” programında cevap verdi. "5. parti fantezisi çıktı Sayın Bahçeli'de" diyen Davutoğlu, "Nereden icap etti, nereden çıktı bunu bilmek mümkün değil. Ama belli; kendi partisi içindeki tartışmalar... Bu tartışmaları, dikkati başka yere çekmek için… Ama görünen o ki; 5. parti belki de MHP içinden çıkar ama bizim başka partilerin iç işleriyle ilgilenmeye vaktimiz yok. Oturup kendi işimize bakarız. Sayın Bahçeli kendi işini yapmadığı için başka partilerle ilgileniyor. Önce kendi işini yapsın herkes" dedi. 

DAVUTOĞLU'NDAN KOZA HOLDİNG AÇIKLAMASI
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Koza-İpek Grubu’na kayyum atanmasına ilişkin de, "Başından itibaren bu konularda tutumumuz son derece açık oldu. Bu bir hukuki süreçtir. Çok net söylüyorum; hükümetimizin bu konuda herhangi bir müdahalesi olmamıştır. Müdahil olmayı düşünmedik, doğru da görmedik. Hukuki bir süreç işliyor” dedi. Davutoğlu, bu konuda başlatılan basın özgürlüğü tartışmaları konusunda, “Basın özgürlüğü konusunda Türkiye’de nasıl bir serbestiyet olduğu herhalde, bizlere, Cumhurbaşkanımıza, AK Parti’ye, bana şahsen yapılan hakaretleri, basında, şu seçim kampanyasında her halde herkes görüyor. Herkes fikrini özgürce ifade ediyor” diye konuştu. 

Yazar: Haberci
Zeybekçi'den 5.parti açıklaması Davutoğlu'ndan 5.parti açıklaması Bahçeli 5.parti açıklaması Davutoğlu Koza ve kayyum açıklaması
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.