Uyanık terörist her yerde aranıyor

İzmir'de polise silahlı saldırdıktan sonra kaçan bayan teröristin, kılık değiştirdiği tespit edildi. Polis, tanınmamak için zaman zaman başörtüsü takan teröristi teknolojik donanımlı ekipmanlarla arıyor ve her an yakalayabilir.

Uyanık terörist her yerde aranıyor

İzmir'in Buca İlçesi'nde polis ekiplerine saldıran teröristlerle ilgili önemli bilgiye ulaşıldı. Kaçarken yakalanan teröristin ifadesi sürerken, kaçan bayan teröristin kılık, kıyafet değiştirirerek, kaçmaya çalıştığı tespit edildi. Asayiş ekiplerine silahlı saldırı düzenleyen zanlılardan MLKP üyesi Deniz A. yakalanmıştı. 

Dün akşam saatlerinde Gediz Mahallesi 647/8 Sokak üzerinde görev yapan asayiş şubesi resmi ekibine bir kadın bir erkek MLKP terör örgütü mensubunca silahlı saldırıda bulunulmuştu. Saldırı sonrası bir polis yaralanmış, çıkan çatışmanın ardından teröristler kaçmaya başlamışlardı. Örgüt mensuplarının yakalanmasına yönelik yapılan sıcak takip neticesinde erkek örgüt mensubu 1992 Almanya doğumlu Kahramanmaraşlı Deniz A.; 1 adet otomatik silah, 1 adet tabanca, 1 adet el bombası, 4 adet sahte kimlikle birlikte yakalanmış ve Emniyet'e götürülmüştü. 

YAPTIKLARI EYLEMLER BELİRLENDİ
Ara sokaklara kaçarken el bombası atan kadın terörist ise izini kaybettirmişti. Zanlıların geçtiğimiz aylarda; Karşıyaka AK Parti binasının bombalanması, Çamdibi Polis Merkez Amirliği'nin bombalanması, MHP Çamdibi irtibat bürosunun bombalanması eylemlerini de gerçekleştirdikleri belirlendi. 

POLİS ARAMAYI SÜRDÜRÜYOR
Kaçan kadın zanlının, toplu ulaşım araçlarını kullanarak sürekli kılık değiştirdiği, kimi zaman başı kapalı kimi zaman başı açık olarak dolaştığı belirlendi. Başörtüsü takarak İzmirlilerin arasına karışan bu tehlikeli teröristin yakalanması için emniyet geniş çaplı arama yapıyor.

İzmir'de toplu taşıma aracını kullanan bu teröristi, polis bu şekilde tespit etti. 

 

Yazar: Haberci
izmir terörist eylemi izmir haberleri kılık değiştiren terörist
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.