Harabeye dönen hücre evinde acınacak olay

Diyarbakır'da operasyonla harabeye dönen hücre evinde şok eden görüntüler yaşandı. Yaşları 8-10 arasında değişen çocuklar binanın kapı, pencere ve demirlerini sökmek için adeta birbiriyle yarıştı. Ekmek alabilmek için böyle bir yola başvurulduğu düşünülüyor.

Harabeye dönen hücre evinde acınacak olay

Diyarbakır'da hücre evi olarak kullanılan bir binaya Emniyet güçleri operasyon yapmıştı. Kurşun izleri, kırılan kapılar ile terkedilen eve, ekmek parası kazanmak isteyen çocuklar adeta talan etti. Geride kalan kapı ve pencereleri söken çocukların, bunları hurdacıya satacağı öğrenildi.

MUSLUKLARI BİLE SÖKTÜLER
Merkez Kayapınar ilçesi Huzurevleri Mahallesi’ndeki hücre evlerine önceki gün düzenlenen operasyon sonrası harabeye dönen evler, harçlıklarını çıkarmak isteyen çocuklar tarafından talan edildi. El arabalarıyla Huzurevleri Mahallesi 53’üncü sokağa gelen çocuklar, kapı girişi ile evin pençelerindeki demirleri sökebilmek için çaba sarf etti. Evdeki muslukları bile söken çocuklar, sağlam bir şey bırakmadı. 

Çevredekilerin şaşkın bakışlarıyla eve giren çocuklar, söktükleri malzemeleri hurdacıya satıp, evlerine para götürmek istedikleri düşünülüyor. Ortaya çıkan bu acı tablo ayrıca, bölge halkının durumunu da yansıtır nitelikte.

Yazar: Haberci
hücre evine talan diyarbakır haberleri ekmek parası çıkaran çocuklar
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.