Alanya'da gurur veren Cumhuriyet kutlaması

Alanya Belediyesi, kısa süre önce şehrin hakim noktasına diktiği 9 dev Türk Bayrağı dalgalandırmıştı. Dev bayrakların gölgesinde seslendirilen İstiklal Marşı, Cumhuriyet Bayramı'nda paylaşım rekorları kırıyor.

Alanya'da gurur veren Cumhuriyet kutlaması

Antalya'nın Alanya İlçesi'nde Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'in talimatıyla şehrin en hakim noktasına 20 metrelik 9 dev Türk Bayrağı üzerinde söylenen İstiklal Marşı dinleyenlere gurur dolu anlar yaşatıyor. Cumhuriyet'in 92'inci kutlamasının yapıldığı paylaşımda, dalgalanan bayraklar ile Alanya'nın görüntüsü yer alıyor.

Alanya'daki Seyir Terası'nın üst kısmına yapılan ve ilçenin her yerinden rahatça görülen 9 dev Türk Bayrağı kullanılarak, Cumhuriyet'in 92'inci yıldönümüne özel klip yapıldı. İstiklal Marşı'nın 'Dalgalan sende şafaklar gibi ey şanlı hilal, Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal, ebediyyen sana yok, ırkıma yok izmihlal, Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet, hakkıdır hakk'a tapan milletimin istiklal' dizeleri seslendirildi. 

CUMHURİYET'E ÖZEL ANLAMLI KLİP
Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, "Vatanımızın birliğini ve bölünmez bütünlüğünü ifade eden ay yıldızlı Türk Bayrağımız, şehrimizin semalarında dalgalanıyor. Kırmızı rengini şehitlerimizin kanından alan Türk Bayrağımız, ulusumuzun en önemli manevi değerlerinden biridir. Bağımsızlığımızın en önemli göstergesidir. Cumhuriyet'in 92'inci yılını kutladığımız bugün böyle bir klip hazırladık. Aslında anlamak isteyen, bu klipten çok şey anlayabilir" diye konuştu. 

Yazar:
alanya haberleri alanya dev bayraklar dev bayrak klip
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı