Cumhuriyet Bayramı şehit çocuğunu ağlattı

Ordulu şehit çocuğu, Cumhuriyet Bayramı'nda öyle bir konuşma hazırladı ki, hem kendisi ağladı, hem salondakileri ağlattı. Soluğu babasının mezarında alan şehit çocuğu, "Allah kimseyi babasız bırakmasın" diye dua etti.

Cumhuriyet Bayramı şehit çocuğunu ağlattı

Ordu'nun Akkuş ilçesinde 5 yıl önce babasını çatışmada kaybeden 18 yaşındaki Emir Pişkin, Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında öğretmeninin rica etmesi üzerine bir konuşma yaptı. Duygu dolu satırlar yazan şehit oğlu Emir, gözyaşlarıyla babasının mezazına gidip yaşadıklarını anlattı. 

Jandarma trafik timinde görev yapan Uzman Çavuş Hacı Emin Pişkin (35) Antalya'dan Ordu’ya tayini çıktıktan 15 gün sonra 3 Ağustos 2010 günü terör örgütü PKK'lı teröristler tarafından düzenlenen silahlı saldırıda ağır yaralanarak hastaneye kaldırıldı ancak kurtarılamayarak şehit olmuştu. Şehit komutandan geriye biri 13, diğeri ise henüz 4 yaşında iki çocuk ve bir eş kaldı. Şehidin eşi Tülin Pişkin ve iki çocuğu acılarını yüreklerine gömüp hayatlarına devam etti. 

BABASIZLIĞI KAĞIDA DÖKTÜ
Şehidin büyük oğlu Emir Pişkin 18 yaşına girerek 11. sınıfa kadar geldi. Okulunda başarılı bir öğrenci olan Pişkin'e öğretmenleri Cumhuriyet Bayramı'nın 92. yıl dönümü nedeniyle bir konuşma hazırlamasını ve okuldaki bayram kutlamasında bunu okumasını istedi. Pişkin, eve gelerek kendisini evde babası için müze haline getirilen odaya kapatarak burada duygularını kaleme aldı. Emir Pişkin babası şehit olduktan sonra yaşadığı zorluğu baştan sona yazıp bayram kutlaması için okula gitti. 

DÜNYAMIZ BAŞIMIZA YIKILDI
Törende sıra Pişkin'in yazdığı makaleyi okumasına geldi. Emir Pişkin çıkıp makaleyi okumaya başladı. Babası şehit olduktan sonra annesi, kardeşiyle yalnız kaldıklarını o andan sonra dünyanın başlarını yıkıldığını anlatırken hem ağladı hem de ağlattı. Pişkin makalesinin sonunda da son günlerde şehit haberleriyle aynı acıyı bir kez daha yaşadığını vurguladı.

YAZDIKLARIMIN HEPSİ GERÇEK
Emir Pişkin, hem ağladığı hem ağlattığı makaleyi öğretmenlerini Cumhuriyet Bayramı için konuşma hazırlamasını istediklerin için yazdığını belirterek, "Öğretmenlerim benden konuşma isteyince ben de şehit çocuklarının ne yaşadığını anlatmaya çalıştım. İçimden ne geçiyorsa onları kaleme aldım. Okulda bunları okuyunca arkadaşlar yıkıldı kötü oldu ben de ağladım. Ama bunların hepsi gerçek bütün şehit çocukları bunları yaşıyor. Ben diğer arkadaşların da biraz bunları anlaması için bunu yazdım" dedi. 

5 YIL ÖNCEKİ ACI DÜN GİBİ
Babasının şehit olmasının üzerinden 5 yıl geçtiğini ancak bu acının unutulmadığına dikkat çeken Emir Pişkin, "Babamı biran olsun unutmuyoruz. Sadece unutmaya çalışıyor gibi yapıyoruz. Şimdi yine şehit haberleri geliyor ben aynı acıyı sanki dün gibi tekrar yaşıyorum. Babasız kalmak çok zor. Bu teröristlerin Allah belasını versin" diye konuştu. Emir Pişkin, ailesiyle birlikte sık sık babasının şehitlikteki mezazırına gidip gözyaşı döküp, 'Allah kimseyi babasız bırakmasın' diye dua ediyor.

Yazar:
şehit emin pişkin şehit çocuğu ağlatan konuşma ordu akkuş haberleri
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.