Sahte içki faciası giderek büyüyor, ölü sayısı 12 oldu

İstanbul'da sahte içki içerek ölenlerin sayısı 12'ye yükseldi. Sahte rakı ve içki üretimi yapan yerleri polis bastı. Alkol zehirlenmesine neden olan üretimhaneler kapatıldı. Sağlık Bakanlığı Kriz Merkezi kurdu. Sahte içkide ölü sayısı artabilir endişesi var.

Sahte içki faciası giderek büyüyor, ölü sayısı 12 oldu

İstanbul'da yaklaşık bir haftadır çeşitli hastanelere başvuranların sayısının artması üzerine yapılan araştırmalarda şikayetçilerin, içki tüketimi yaptığı tespit edildi. Sahte içki yüzünden ölenlerin sayısı 12'ye yükseldi. Onlarca kişi de hastanede tedavi altında. Polis sahte içki üreten imalathaneleri tespit edip basarken, Sağlık Bakanlığı, Kriz Masası kurduğunu açıkladı. 

KAÇAK İÇKİ OPERASYONLARI
Kaçak içki üretimi İstanbul'da bazı vatandaşlara günlerdir kabus yaşatıyor. Sahte içki faciasında hayatını kaybedenlerin sayısı 12'ye yükseldi. Polis Silivri'de içki imalathanesine dönüştürülen bir çiftlik evini bastı. Satılmak için yapılan sahte içkilere, binlerce boş şişe ve bandrollere el konuldu. Aramalarda; 5 bin boş şişe, 10 bin etiket, bin sahte bandrol, 500 dolu içki şişesi ve kapak yapımında kullanılan pres makinesi ele geçirildiği bildirildi. Öte yandan İstanbul Esenler’de bir otopark içerisinde bulunan minibüste içki imalatı yapıldığını belirleyen ekipler, operasyon için düğmeye bastı. Operasyonda sahte içki üretiminden kullanılan malzemelere el konuldu. Ölüm minibüsü kameralar tarafından da görüntülendi.

9 KİŞİNİN HAYATİ TEHLİKESİ VAR
Bu arada Sağlık Bakanlığı, alkol zehirlenmesinden 49 kişinin etkilendiğinin tespit edildiğini açıkladı. İstanbul’da 18 Ekim 2015 tarihinden bu yana hastanelere müracaat eden 49 kişinin benzer nedenlerle alkol zehirlenmesinden etkilendiğinin anlaşıldığı belirtilen açıklamada, "Hastalarımızdan 5’i kendi isteğiyle hastanelerimizden ayrılmış olmakla beraber, 15’i tedavi süreçleri tamamlanarak taburcu edilmiştir. 23 hastamızın ise hastanelerdeki tedavisi devam etmektedir. Bu hastalarımızdan 9’unun hayati tehlikesi mevcuttur" ifadelerine yer verildi. 

Bakanlık, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü bünyesindeki kriz merkezince tüm gelişmelerin yakından takip edildiğini ve emniyet birimleri ile gerekli bilgi paylaşımın yapıldığını söyledi. 

Yazar:
sahte içki ölümleri istanbul sahte içki sahte rakı üretimi
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı