Abdullah Gül'den 'İnce göndermeli' Cumhuriyet mesajı

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında göndermede bulundu. Gül'ün mesajında 'birlik ve beraberlik' ile uzlaşma kültürü ifadeleri dikkat çekiyor. İşte Gül'ün 29 Ekim mesajı.

Abdullah Gül'den 'İnce göndermeli' Cumhuriyet mesajı

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 92'inci yılı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Gül mesajında, bazı güncel konulara da ince göndermelerde bulundu. Gül'un bu ifadeleri dikkatlerden kaçmadı. 

MODERN DEVLET
Gül mesajına, "Cumhuriyetimizin kuruluşunun 92. yıldönümünde herkesin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum. Tarih boyunca büyük devletler kurmuş Türk milletinin geçmişi bakımından kısa sayılabilecek 92 yıllık bir zaman diliminde Türkiye’nin, modern bir devlete dönüşmesi ve bugünkü seviyeye ulaşması örnek bir başarı ve gurur tablosudur" diyerek başladı.

Bu durumun, Türkiye Cumhuriyeti’nin daha başlangıçta ne kadar sağlam temeller üzerine kurulduğunu açıkca ortaya koyduğunu söyleyen Abdullah Gül, "Millet egemenliğine dayanan Cumhuriyet rejiminin temel esasları; bireylerin hak ve özgürlüklerini teminat altına almasında, herkese fırsat eşitliği sunmasında ve toplumda adalet duygusunun yerleşmesini sağlayacak bir hukuk düzenini tesis etmesinde etkisini göstermektedir. Bu doğrultuda, birlik ve beraberlik içerisinde, diyalog ve uzlaşma kültürü temelinde, sağduyulu akılcı yaklaşımlarla ve evrensel hukuk ekseninde hareket etmemiz halinde gelinen seviyeden dönülmeyeceğine ve her alanda gelişmiş müreffeh bir Türkiye idealine ulaşacağımıza yürekten inanıyorum" ifadelerini kullandı. 

Gül, "Cumhuriyetimizin gurur verici başarıları, bizlere haklı olarak bu güveni vermektedir. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyet Bayramı’mızı kutluyor; herkese selam ve sevgilerimi sunuyorum" diyerek mesajını tamamladı. 

Yazar:
abdullah gül abdullah gül mesajı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı