Isparta'da geleneksel fener alayında dev bayrak

Isparta'da her yıl Cumhuriyet Bayramı kutlamalarıyla yapılan fener alayı yürüyüşünde dev bayrak açıldı. Binlerce kişi caddelerde ellerinde meşale ile yürüyüş yaptı. Kamu araçları da konvoy yaparak, geceye renk kattı.

Isparta'da geleneksel fener alayında dev bayrak

Isparta'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 92'inci yıl kutlamaları kapsamında her yıl geleneksel olarak düzenlenen fener alayı güzel görüntülere sahne oldu. Binlerce Ispartalı ellerinde Türk bayrağı ve meşalelerle yürüyüş yaptı. Dev Türk bayrağının açıldığı yürüyüşte güzel anlar yaşandı. 

Önde bisiklet grubu ve Mehteran Takımı'nın marşlarıyla Belediye önünde başlayan fener alayı yürüyüşüne Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, bazı siyasi partilerin yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de katıldı. "Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez", "Mustafa Kemal'in Askerleriyiz" sloganlarının atıldığı fener alayında dev Türk bayrakları da açıldı. Fener alayına kamu kurum ve kuruluşlarının araçları da renk kattı. 

Yürüyüşün başladığı yere dönen vatandaşları burada havai fişek gösterileri karşıladı. Isparta gecesi, ışıklı gösteriyle aydınlandı.

 

Yazar:
ısparta haberleri cumhuriyet kutlaması fener alayı yürüyüşü
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı