Şehitler için sessiz yürüyüp ardından konser verdiler

Bursa'nın CHP'li Nilüfer Belediyesi, Cumhuriyet bayramında şehitleri anmak için sessiz yürüyüş yaptı. Yürüyüşün ardından 60 sanatçılık bir konser verildi. Başkan Mustafa Bozbek, "Şehitlerimizi rahmetle anıyorum" dedi.

Şehitler için sessiz yürüyüp ardından konser verdiler

Bursa'nın Nilüfer İlçe Belediyesi, Cumhuriyet’in 92. yıl dönümünü düzenlediği sessiz yürüyüşle kutladı. Binlerce kişinin katıldığı yürüyüşün ardından kutlamalar Fahir Atakoğlu konseri ile devam etti. 

Nilüfer Belediyesi’nin ‘Benim Cumhuriyetim Cumhuriyet Benim’ sloganıyla düzenlediği sessiz yürüyüş Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Acıbadem Kavşağından başlayarak hastane alanına kadar devam etti. Bu yıl yaşanan terör olayları ve yaşamını yitiren şehit ve canlar için “sessiz” olarak gerçekleştirilecek yürüyüşe CHP Bursa Milletvekilleri Ceyhun İrgil, Lale Karabıyık, Erkan Aydın,meslek odaları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve binlerce vatandaş katıldı. 

ŞEHİTLERİ ANIYORUM
Sessiz yürüyerek hastane alanına gelen vatandaşlar, Fahir Atakoğlu konserini dinledi. Şef Hakan Aksoy yönetimindeki senfonik orkestra 60 sanatçının katılımıyla konser verdi. Cumhuriyet’in 92 yılını kutlamaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, ”Türkiye’de yaşanan terör olaylarından dolayı yitirdiğimiz yurttaşlarımız ve şehitlerimiz için bugünkü kutlamalarımızı sessiz olarak gerçekleştiriyoruz. Terörü lanetliyorum. Şehitlerimizi ve kaybettiklerimiz rahmetle anıyorum. Mekanları cennet olsun. Onların anısına bugün sessiz olarak dayanışma içerisinde yürüyoruz. Yürüyüşümüzle Cumhuriyetin demokrasi, barış ve insan hakları olduğunu yansıtarak gerçekleştiriyoruz" dedi.

SALONDA DEĞİL SAHADA KUTLAMA
İlk defa Cumhuriyet Bayramı'nın dar alanda kısa paslaşmalarla kutlandığını belirten Başkan Mustafa Bozbek, "Cumhuriyet coşkusunu Cumhuriyet bilinciyle yaşamaya devam edeceğiz. Nilüfer Belediyesi bu konuda 12 yıl önce attığı adımı ısrarla sürdürüyor. Çünkü Cumhuriyet halkın sahip çıkması lazım. Eğer halk sahip çıkarsa Cumhuriyet ilelebet yaşar. Yoksa birilerinin sahip çıktığı görüntüsü Cumhuriyeti yaşatmaz. Onun içinde salonlarda değil, alanlarda kutlamasın gerekildiğini düşünüyorum. Yaşasın Cumhuriyet” diye konuştu.

HANİ ŞEHİTLER İÇİN SESSİZDİK
Şehitlerin anıldığı yürüyüşün sessiz yapılması ve daha sonra konser verilmesi ise dikkati çekti. Bazı vatandaşlar, 'Madem şehitler için yürüyüş yapıldı, konser vermeye ne gerek vardı?' diyerek eleştirisini dile getirdi.

Yazar:
bursa haberleri nilüfer belediyesi çalışmaları şehitleri anma
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı