Köşeye sıkışan PKK, bakın ne gasp etti

Türk askerinin son günlerdeki etkili mücadelesiyle iyice köşeye sıkışan PKK, açlıklarını bastırmak için bakın ne gasp etti.

Köşeye sıkışan PKK, bakın ne gasp etti

Türk Silahlı Kuvvetlerinin özellikle kırsal kesimdeki PKK'lılara yönelik ağır silahlarla yaptığı operasyonlar ardından teröristler iyice köşeye sıkıştı. Bulundukları mağaralardan küçük gruplar halinde çıkabilen örgüt üyeleri, şehir merkezine girerek açlıklarını bastırmak için gasplar yaptı. 

Genelkurmay Başkanlığı, internet sitesinden yaptığı duyuruyla, Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi'nde PKK üyelerinin 6 bin 400 kase yoğurdu gasp ettiğini bildirdi. Açıklamada, "Bölücü Terör Örgütü mensubu ikisi bayan beş terörist tarafından, 17 Ağustos 2015 günü saat 15.00’da, Şırnak / Beytüşebbap İlçesi Hisarkapı mevkiinde, karayolu kesilmiş bir vatandaşa ait araç durdurularak, araçta bulunan 6.400 kase yoğurt gasp edilmiştir." ifadeleri yer aldı. 

Uzmanlara göre yoğurt, tok tutuyor ve daha az susatıyor. Özellikle Ramazan Ayı'nda iftarda ve sahurda birer kase olmak üzere iki porsiyon yoğurt yenmesi öneriliyor. PKK üyelerinin de açlığını bastırmak ve tok kalmak için böyle bir gasp yaptığı düşünülüyor. 

Yazar: Haberci
pkk pkk açlıkla mücadele yoğurt çalan örgüt
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı