Osmanlı Ocakları karıştı Facebook'a reklam verdiler

Osmanlı Ocakları ile Osmanlı Diriliş Ocakları arasındaki benzerlik yöneticileri isyan ettirdi. Osmanlı Diriliş Ocağı Başkanı Ayhan Dayıoğlu, Facebook'a reklam vererek, durumu anlattı. AK Parti'den gelen notu da fotoğraf olarak paylaştı. Osmanlı Ocakları AK Parti adına yardım mı topluyor?

Osmanlı Ocakları karıştı Facebook'a reklam verdiler

Genel Merkezi Ankara'da olan Osmanlı Ocakları ile Genel Merkezi Samsun'da olan Osmanlı Diriliş Ocakları arasındaki benzerlik, siyasilerin de kafalarının karışmasına neden oluyor. AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş'ın ocakları karıştırıp, yanlış yere yazı göndermesi çareyi Facebook'a yönlendirdi. Verilen reklamda yazının yanlış geldiğini ve karıştıran kişilerden 'usanıldığı' belirtildi.

KİMSEDEN YARDIM ALMIYORUZ
Osmanlı Diriliş Ocakları Genel Başkanı Ayhan Dayıoğlu'nun etiketlendiği Facebook reklamında, "Esselamun aleyküm değerli dava dostlarım. Sözde Osmanlı Ocakları Ğenel Başkanları hakkında AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş beyin, AK Parti İl Başkanlıklarına göndermiş olduğu, bu sözde ocakla ilgili uyarı yazısı nedeni ile Osmanlı Diriliş Ocakları isim benzerliği yüzünden sürekli karışıklık yaşanıyor. Değerli dava arkadaşları, biz OSMANLI DİRİLİŞ OCAKLARI'yız. Biz kimseden yardım dilenmeden davamız için gönüllü olarak mücadele etmeye çalışan bir gönüllüler ordusuyuz.Osmanlı Ocakları ile ilgili uyarı yazısından sonra, iki gün önce tarafımıza gönderilen 
teşekkür yazısını dahi utanarak paylaşıyoruz. Bu yüzden hakkınızı helal edin ama bunu paylaşmak noktasına getirdi bizi bazı insanlar" denildi. 

KARIŞTIRANLARDAN USANDIK
Reklam verilen paylaşımın altına da yine aynı hesaptan, "Bu paylaşımı yapmamızın sebebi bizleri sürekli sözde Osmanlı Ocakları ile k

arıştıran arkadaşlardan usandığımız içindir. Bu zamana kadar hiçbir kimseden yardım istemeden, Allahü Teâlâ'dan yardım bekleyerek buralara kadar gelebildik. Allah, çıktığımız bu yolda yar ve yardımcımız olsun. Amin" notu düşüldü. 

OSMANLI OCAKLARI NASIL AYIRT EDİLİR?
Osmanlı Ocakları ve Osmanlı Diriliş Ocakları son günlerde oldukça sık karıştırılıyor. Kim ve kime yönelik çalışmalar sarfettiği kamuoyunun merak ettiği konular arasında yer alıyor. Osmanlı Ocakları'nın merkezi Ankara'da olup, Genel Başkanı Kadir Canpolat'tır. Osmanlı Diriliş Ocakları ise Samsun merkezli olup Genel Başkanı Ayhan Dayıoğlu'dur. Her iki derneğinde isminde Osmanlı oluşu yaptıkları faaliyetler ve bildirimler nedeniyle sık sık karıştırılıyor. Bu ocakları ayırt etmenin tek yolu, isimdeki 'Diriliş' ifadesine dikkat etmek olabilir.

OSMANLI OCAKLARI YARDIM MI TOPLUYOR?
Osmanlı Ocakları'nın bir İl Başkanlığı'na AK Parti Kurucusu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın adını kullanarak ortak etkinlik düzenlemek istediği öğrenildi. Bunun üzerine AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, bir yazı yazarak, AK Parti'nin Osmanlı Ocakları ile doğrudan ve dolaylı bir bağının olmadığını belirttiği öğrenildi.

Yazar:
osmanlı ocakları osmanlı diriliş ocakları osmanlı ocakları kaç tane osmanlı ocakları nasıl ayırt edilir
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
H. Muhammet kaya     0000-00-00 Evet bu konu çok tartışmaya açık mustafa Ataş beyin tesbiti ve kaygısı çok yerinde hangi kafayla ak parti nin gençlik Kolları yerine gibi hareket edip kendilerince bir oluşum yapmaya çalışan k.Canpolat ekibi sözde Osmanlı Ocakları olarak tayyibe hizmet ediyor alakası yok hepsi ticari rant peşinde gerisi hikaye
Ayhan Dayıoğlu     0000-00-00 Konuyu Çok güzel izah etmişsiniz ellerinize sağlık
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı