Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde sona doğru adım adım

Asya ile Avrupa'yı birbirine bağlayacak dünyanın en geniş asma köprüsü Yavus Sultan Selim'de, çalışmalar gece gündüz demeden devam ediyor. Gündüz tam belli olmayan köprü, gece özel ışıklandırmasıyla görenleri hayran bırakıyor. Köprü ne zaman bitecek?

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde sona doğru adım adım

Asya ve Avrupa’yı birbirine bağlayacak 3'üncü köprü gece bir başka güzel. Özel ışıklandırmasıyla dikkatleri çeken köprüde çalışmalar hızla devam ediyor. Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nde hummalı çalışmalar sürerken, havanın kararması ve bulutların oluşturduğu renk cümbüşü tablo gibi görüntüler ortaya çıkarıyor. 

İstanbul’da gece boğaz turu yapan ve köprünün uzaktan manzarasını görenler cep telefonları ile bu anı ölümsüzleştirdiler. Bazı vatandaşlar sosyal medya hesabından köprünün son durumunu selfie çekerek paylaştı. Görüntülerde Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nde yerine konan son tabliyelerin üstünde gece gündüz demeden çalışan işçiler görülüyor.

BAŞKAN: FARKLI HİSLER YAŞIYORUM
Köprünün gece ışıklandırılması sonucu oluşan görüntüye hayran kaldığını belirten Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Gerçekten çok farklı hisler yaşıyorum ve kendimi çok şanslı hissediyorum. Çünkü köprümüzün aşamalarını takip ediyorduk ama köprünün altından gece geçmek çok güzel bir nostalji oldu bizim için. Gördüğüm manzaralar ile gurur duydum. Memleketimizin gücünü yakından müşahede etmek beni heyecanlandırdı. Memleketimiz adına dünya çapında yapılan projeler bizi gururlandırıyor” dedi.

KAN DONDURAN MANZARA!
Ailesi ile birlikte tekne turuna çıkan Mehmet Kosif, “İnsanın kanının donduğu bir manzara bu 3’üncü köprünün manzarası. Gururun zirvesine ulaştığımız bir anı hep beraber müşahede ediyoruz. Kısa bir zamanda böyle muhteşem bir eserin ortaya çıkması, bu aziz milletin nelere gücünün yettiğinin bir göstergesi olduğunu düşünüyorum. İstanbul’da yaşayıp bu manzarayı görmediğimiz zaman ne olduğumuzu anlayabileceğimizi zannetmiyorum” şeklinde konuştu.

Geçmişte büyük projeler ve hizmetlere alışık olmadığını belirten Mustafa Önder ise, “Yapılan hizmetleri çocuklarımıza da izah etmeye çalışıyoruz. Yeni yetişen nesil bu ülkenin hep böyle olduğunu zannediyor ama yanılıyorlar. Bu hizmetleri bu ülke yeni görmeye başladı” dedi.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü yapımı tamamlandığında, 59 metre genişliği ile dünyanın en geniş, 321 metre kule yüksekliği ile dünyanın en yüksek kuleye sahip asma köprüsü olacak. Ayrıca köprü bin 408 metrelik ana açıklığı ile üzerinde raylı sistem bulunan en uzun asma köprü olma özelliği taşımaktadır.

Yazar: Haberci
yavuz sultan selim köprüsü köprünün son durumu 3.üncü köprü çalışmaları
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı