Alanya'da Alman dalgıçlardan haber alınamıyor

Antalya'nın Alanya İlçesi'nden dün akşam saatlerinde su altına dalan Alman dalgıçlar hala yüzeye çıkmadı. Dalgıçların havasız kaldığı ve öldüğü üzerinde duruluyor. Arama çalışmaları devam ediyor.

Alanya'da Alman dalgıçlardan haber alınamıyor

Antalya'nın Alanya İlçesi'nde Fosfor'un altındaki su altı mağarasını incelemelek için dalan Alman kökenli turistler 19 saattir su yüzeyine çıkmadı. Geceyi su altında geçiren dalgıçların hayati tehlikesi bulununuyor. Olayla ilgili Sahil Güvenlik ekipleri turistleri arama çalışmalarını sürdürüyor. 

DÜN 15.00'DE DALDILAR
Alanya'da faaliyet gösteren bir dalgıç okuluna ait grupla beraber dün öğleden sonra saat 15.00 sularında Alanya'da fosforun altında bulunan su altı mağarasına dalgıç kıyafetleri ile dalmaya inen Alman turistten halen haber alınamıyor. Su altında havası yeterli olmayacağı için daha fazla hayatta kalması şansı olmayan Alman turistin hayatını kaybettiği tahmin ediliyor. Alanya Sahil Güvenlik ekiplerine bağlı dalgıç timleri, arama faaliyetlerini sürdürüyor.

DALGALI HAVADA GİRMEK TEHLİKELİ
Fosforlu Mağara, jeolojik yapısından kaynaklanan zemini, geceleri ay ışığının yansıması nedeniyle fosfor gibi parlamaktadır. Parıltı gündüzleri de fark edilmektedir. Gezi tekneleri, Fosforlu Mağara’nın önünde de kısa yüzme molaları vermektedir. Dalgıçlarda buranın sualtı güzelliğini görebilmek için sürekli dalış yapıyor.

Dalgalı havalarda tehlike arz eden bu alanda, Alman dalgıçların ölmüş olabileceği veya başka bir kıyıya çıkabileceği üzerinde duruluyor.

Yazar: Haberci
alanya fosforlu mağara alanya dalgıç haberi alman dalgıçlar öldü mü
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı